Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Groszowe zyski

W sierpniu średnia cena skupu mleka w Polsce kształtowała się na poziomie 129,83 zł za hektolitr. To o 0,4% więcej niż w lipcu, ale jednocześnie o 7,1% mniej niż przed rokiem – wylicza GUS. W województwie podlaskim sierpniu także cena mleka wzrosła o grosze.

Średnie ceny skupu mleka w Polsce wylicza Główny Urząd Statystyczny.  W województwie podlaskim niemal cały czas są one na wyższym poziomi niż w pozostałych częściach kraju. W sierpniu nadal tak było. Za hektolitr dostarczanego do skupu mleka rolnicy otrzymywali średnio po 136,33 zł/h. To cena wyższa niż w lipcu o... 34 grosze. 
Przypomnijmy, że w grudniu 2017 roku średnia cena skupu mleka w województwie podlaskim wynosiła 161,87 zł/hl, a więc była o 25,5 zł wyższa niż obecnie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę