Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

„Musiałem stać się niepełnosprawnym, aby spotkać tych wspaniałych ludzi”

- Tego typu działania są potrzebne. Przekonacie się Państwo o tym w najbliższych dniach – mówiła Katarzyna Kuklińska, twórczyni Carpe Diem „JA i TY” Stowarzyszeniem Ludzi Aktywnie Naznaczonych, która od sześciu lat w Łomży organizuje Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich „Łomża JA i TY”. Prezentacja filmów o życiu ludzi pokonujących bariery, ograniczenia i stereotypy, które na początku września rywalizowały o nagrody „Motyli” na festiwalu w Koszalinie, rozpoczęła się w łomżyńskim Kinie Millenium. Wokół tych prezentacji w mieście do niedzieli będzie odbywał się szereg innych wydarzeń integracyjnych. - Każdy z nas jest w jakim stopniu dysfunkcyjny – mówiła Katarzyna Kuklińska zapraszając mieszkańców do „refleksji, ale i wspólnej zabawy”.

Hasłem tegorocznej, szóstej już edycji Festiwalu, są słowa „Stań – posmakuj życia”. Dziś poza pokazami filmów na stadionie miejskim odbywa się miting lekkoatletyczny osób niepełnosprawnych, a wieczorem w MDK-DŚT ma być przegląd form teatralnych poświęcony pamięci Tomasza Brzezińskiego, twórcy Czarnego Teatru w Łomży. Elementem Festiwalu, który – na co liczą organizatorzy – będzie cieszył się popularnością wśród mieszkańców Łomży ma być niedzielny  piknik integracyjny. 
- Musimy się poznać, żeby się zintegrować – mówią osoby zaangażowane w organizację i obsługę festiwalu. To także wielu młodych wolontariuszy m.in. ze Szkół Katolickich czy I LO w Łomży, którzy podkreślają, że choć początkowo obawiali się pierwszego kontaktu, to teraz czerpią z nich wiele sił i radości życia. 
Wśród uczestników tegorocznego festiwalu są członkowie rumuńskiej grupy tańca integracyjnego Just Dance II. 
- Kasia i jej team to fantastyczni ludzie... - ocenia Mariusz Granca, kierownik grupy, która do Łomży na festiwal przyjechał po raz trzeci. 
- Musiałem stać się niepełnosprawnym, aby spotkać tych wspaniałych ludzi. I z tego, że ich spotkałem bardzo się cieszę – mówił Drogos Luka, jeden z nowych członków rumuńskiej grupy.
To oni, wraz z polskimi formacjami tanecznymi, w niedzielne popołudnie chcą zapraszać mieszkańców Łomży do Zumby. Piknik na Skateparku przy ul. Ks. Anny ma ruszyć o godz. 15.30. Zaplanowano warsztaty, koncerty, pokazy taneczne i sportowe oraz fireshow. 
Przy okazji każdy będzie mógł wziąć udział w specjalnej loterii fantowej „Zostań Aniołem – podziel się sobą”. Organizuje ją Zespół Szkół Specjalnych w Łomży. Do wygrania będzie m.in. rower górski, wyczynowa hulajnoga i tablet, ale Lucyna Antecka, dyrektor szkoły podkreśla, że każdy z przygotowanych 600 losów ma przypisaną jakąś nagrodę. Poza tym szczytny jest też cel – pozyskanie pieniędzy na realizację w szkole dogoterapii.

Foto:
Foto:
Foto: Katarzyna Kuklińska
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę