Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Poznaliśmy zwycięzców Podlaskiej AgroLigi 2018

Milena i Kamil Chodniccy z Kumelska zostali mistrzami w kategorii Rolnicy. Rywalizację w kategorii Firmy wygrała ROLTOMA Tomasz Stypułkowski z Sokół. W tegorocznej edycji konkursu rywalizowało ośmiu rolników i cztery firmy z województwa Podlaskiego. O tytuł mistrza ubiegały się gospodarstwa i firmy z dokończonymi inwestycjami, rentowne, cechujące się odpowiednią płynnością finansową, zadbane, wyróżniające się odpowiednią estetyką oraz takie, które efektywnością produkcji i wynikami wyróżniają się w skali województwa i kraju.

14 września w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku odbył się uroczysty finał Podlaskiej AgroLigi, konkursu wojewódzkiego zorganizowanego przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Oficjalnego otwarcia seminarium dokonał Tadeusz Markowski zastępca dyrektora PODR Szepietowo „Konkurs ten, prezentuje siłę podlaskiego rolnictwa. Na dzisiejszej gali spotykają się najlepsi podlascy rolnicy oraz przedstawiciele agrobiznesu. Najlepsi, dlatego, że swój warsztat zbudowali na wysokim poziomie, umiejętnie korzystając z funduszy unijnych. Są wzorem do naśladowania. Wasz codzienny trud, ciężka praca, staranność i determinacja jest dla nas powodem do dumy” - powiedział dyrektor.

Uroczyste podsumowanie konkursu swoją obecnością zaszczycił Bohdan Paszkowski wojewoda podlaski.

Kulminacyjnym momentem seminarium było przedstawienie protokołu przez Tadeusza Markowskiego przewodniczącego komisji konkursowej, zastępcę dyrektora PODR Szepietowo Tytuł najlepszego rolnika otrzymali Milena i Kamil Chodniccy z Kumelska, Wicemistrzem Podlaskiej Agroligi 2018 zostali Daniel i Monika Kamińscy ze Skierek natomiast Laureatami zostali:

Aneta i Adam Gąsowscy, Łapy Korczaki;

Krzysztof Zembrowski, Bodaki;

Wiesława i Robert Szabrańscy, Łojki;

Marzena i Krzysztof Szaciło, Kalinówka Kościelna;

Ewa i Łukasz Deputat, Lebiedzin;

Tytuł Mistrza Podlaskiej Agroligi 2018 w kategorii Firma otrzymała ROLTOMA Tomasz Stypułkowski z Sokół, Wicemistrzem  Podlaskiej Agroligi 2018 został Dwór Bartnika z Narewki a równorzędne tytuły Laureatów otrzymały:

Zakład Przetwórstwa Mięsnego, „PROTASIEWICZ” Tadeusz Protasiewicz, Ejszeryszki;

RafRol Usługi Rolnicze i Sprzedaż Hurtowa, Rębiszewo-Zegadły

Tegoroczna edycja konkursu organizowana była w ramach projektu „Konkurs Agroliga 2018 – etap wojewódzki” w partnerstwie z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego i Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego. Liderem działania był Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Treść merytoryczną przygotował Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Konkurs Agroligi 2018 – etap wojewódzki finansowany był z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: „Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucją Zarządzającą Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 .

Zostań partnerem KSOW

Robert Korczak

 

zdjęcia: Krzysztof Kuteszko

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę