Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Mała książka – wielki człowiek”

Chcą zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży przystąpiła do pilotażowego projektu dla trzylatków realizowanego przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”. - Podczas wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek, a po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania – podkreśla Barbara Piotrowska z MBP w Łomży.

Akcja rozpocznie się pod koniec września 2018 roku. Organizatorzy zakładają, że w prawie 3 tys. bibliotek na terenie całej Polski zostanie rozdanych około 100 tys. Wyprawek Czytelniczych dla trzylatków. 
- Kampania przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka – mówią jej organizatorzy zaznaczając, że nawiązuje do kampanii pro czytelniczych realizowanych na całym świecie, a zapoczątkowanych w 1992 r. przez brytyjską fundację BookTrust. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy także w dorosłym życiu i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.
Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” organizowana jest przez Instytut Książki, a finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak 

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży serdecznie zaprasza Małych Czytelników i ich Rodziców do odwiedzenia wybranej placówki bibliotecznej, Oddziału dla Dzieci lub jednej z filii, i do wzięcia udziału w projekcie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę