Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Drogowcy wejdą na Niemcewicza.

Od jutra, czyli piątku 14 września mają ruszyć prace remontowe na ulicy Niemcewicza. - Ruch zostanie zamknięty na odcinku od ul. Przykoszarowej do Małachowskiego – z wyłączeniem skrzyżowania i udostępnieniem wjazdu na parking – zapowiada Grzegorz Daniluk z ratusza dodając, że zakończenie tego etapu jest przewidywane na koniec października.

Ulica Juliana Ursyna Niemcewicza ma  681 metrów długości i sięga od skrzyżowania z ul. Zawadzką w okolicy kościoła Krzyża Świętego do skrzyżowania z ul. Przykoszarową w okolic cmentarza. To ważna ulica, bo przebiega przez środek dużego osiedle bloków i przy niej znajdują się m.in.: Szkoła Podstawowa nr 10 oraz Przedszkola Publiczne nr 14 i 15. Przebudowa ulicy musi być kompleksowa i niestety droga – koszt to blisko 6 mln zł. Prace miały rozpocząć się już wcześniej, ale ze względów na niewielkie dofinansowanie jakie pozyskała Łomża na te inwestycję – ok. 18% wartości kontraktu – rozłożono je na dwa lata. Umowę na dofinansowanie podpisano w ubiegłym tygodniu i teraz prace mają wystartować. Jak zapowiada Daniluk na początek obejmą odcinek do ul. Przykoszarowej do skrzyżowania z ul. Małachowskiego.   
- Prace na tym odcinku będą polegały na frezowaniu i rozbiórce istniejącej nawierzchni oraz wykonaniu nowych warstw konstrukcyjnych. Zostanie przebudowana również istniejąca kanalizacja deszczowa. Po wykonaniu tego etapu, dalsze roboty będą przesuwały się w stronę ul. Zawadzkiej – zapowiada miejski urzędnik. 
Zgodnie z planami władz miasta w tym roku ma być zrealizowane 40% inwestycji, a reszta prac w przyszłym roku. Termin ukończenia remontu ul. Niemcewicza to październik 2019 rok.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę