Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Łomża nie jest atrakcyjna?

Główne zdjęcie
Działki bazy dawnego PKS Łomża sprzedawane przez PKS Nova

Niemal 5 hektarów gruntu i część budynków dawnej bazy PKS Łomża przy Alei Piłsudskiego w Łomży nie wywołało żadnego zainteresowania. Ponownie nie było nawet jednej oferty kupna kompleksów działek w centrum miasta wystawianych na sprzedaż przez białostocką spółkę PKS Nova.

W poniedziałek w Białymstoku miały odbyć się przetargi na sprzedaż działek dawnej bazy PKS Łomża. Jeden przetarg dotyczył sprzedaży czterech niezabudowanych działek o łącznej powierzchni 3,7 ha. W drugim chciano sprzedać dwie działki o powierzchni niemal 1,1ha zabudowane budynkami w tym dużą halą warsztatową. Cena wywoławcza za prawa użytkowania wieczystego kompleksu czterech pierwszych działek wynosi 2 mln 650 tys. zł, a za drugi z budynkami 1 mln 350 tys. zł. Mimo, że sierpniu w pierwszym przetargu żadnego zainteresowania kupców nie było, władze PKS Nova zdecydowały się szybko ogłosić następny przetarg nie zmniejszając cen sprzedawanych nieruchomości. Także tym razem oferta okazała się nieatrakcyjna, bo nikt nie zdecydował się na wpłacenie wadium i przetarg – tak jak poprzedni – nie odbył się.

PKS Nova to Podlaska Komunikacja Samochodowa Nova, czyli spółka akcyjna należąca do władz województwa podlaskiego, która powstała na początku z 2017 roku z wchłonięcia przez PKS Białystok czterech innych PKS-ów w województwie podlaskim. Władza zapowiadała, że tylko tak jest w stanie utrzymać borykające się z coraz większymi problemami finansowymi spółki. Po „scaleniu” w Łomży miały powstać wielkie warsztaty, ale nic z tych zapowiedzi nie wyszło.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę