Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Łomżyńskie kolumbarium nie ma wykonawcy

Główne zdjęcie
Tak ma wyglądać jeden z elementów kolumbarium jakie ma zostać zbudowane na cmentarzu przy ul. Przykoszarowej.

Od roku władzom miasta nie udaje się doprowadzić do budowy kolumbarium na cmentarzu komunalnym przy ulicy Przykoszarowej. Dokumentacja powstała latem ubiegłego roku, ale dotychczas nie udało się znaleźć wykonawcy prac.

Kolumbaria służą do przechowywania w urnach skremowanych prochów zmarłych. W Łomży planowane do budowy kolumbarium miałoby pomieścić prochy nawet ponad 900 osób. Jego wygląd na zlecenie władz miasta w ubiegłym roku zaprojektował architekt Michał Skiepko. To 7 sąsiadujących ze sobą elementów mających po 33 nisze na prochy zmarłych, a w każdej z tych nisz mogą zmieścić się po 4 urny z prochami zmarłych z rodziny. Każdy z oddzielnych nieco wklęsłych „ścian” kolumbarium ma mieć po blisko 8 metrów długości, blisko 3 metry wysokości i nieco ponad metr szerokości. Betonowa konstrukcja ma być obłożona okładziną z czerwonego i czarnego kamienia, a nisze na urny zasłaniać ma biała granitowa płyta, na której mają być grawerowane epitafia. Przed każdą z nisz zaprojektowano też półkę z możliwością umieszczenia na niej znicza lub kwiatów. 
Takie kolumbarium miało stanąć przy zachodniej granicy cmentarza przy ul. Przykoszarowej. Poszukiwanie jego budowniczego rozpoczęło się latem ubiegłego roku, ale póki co bez pozytywnego skutku. Miejscy urzędnicy kilka razy ogłaszali zaproszenia do złożenia oferty na wykonanie kolumbarium na cmentarzu komunalnym przy ul. Przykoszarowej, a ostatnio ogłosili przetarg nieograniczony. Początkowo liczono, że uda się je zbudować do wiosny, a ostatnio że przed listopadem. Niestety w przetargu nie było żadnych ofert.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę