Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Wójtowie i dyrektorzy dziękują poseł

Główne zdjęcie
Wójt Gminy Śniadowo Rafał Pstżgowski

- My, wójtowie, czujemy się trochę jak sołtysi, a trochę jak ministrowie – mówił Piotr Kłys, wójt gminy Łomża, który z wójtem Śniadowa Rafałem Pstrągowskim przemawiał na przystanku PKS przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepankowie, wsi szczycącej się historią od 1169 r., co zaświadcza olbrzymi głaz z herbem nieopodal. Jeśli pójdzie z planem, po wakacjach za dwa lata w 2020 w szkołach podstawowych w Szczepankowie (gm. Śniadowo) i w Jarnutach (gm. Łomża) staną nowoczesne sale gimnastyczne. Pierwsza w środku ma mieć 24 na 12 m za ok. 2 mln zł, druga 35 m na 13 m, kosztem ok. 5 mln zł.

Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys
Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys
Dzieci z kwiatami
Dzieci z kwiatami
Poseł Bernadeta Krynicka
Poseł Bernadeta Krynicka

W pobliżu placu OSP znajduje się piętrowa Szkoła Podstawowa. Kieruje nią od 2007 r. matematyk Arkadiusz Twardowski, który związał się zawodowo z tą placówką w 1991 r. Nikt wtedy nie śmiał przypuszczać, że na rozległym, prostokątnym boisku za budynkiem może powstanie sala sportowa z zapleczem. Za pomoc przy akceptacji Ministerstwa Sportu wniosku o dofinansowanie 50 procent 49-letni dyrektor podziękował poseł PiS Bernadecie Krynickiej. Obecnie w podstawówce uczy 20 nauczycieli 122 uczniów, których przedstawiciele z klas V i VI w białych koszulkach sportowych stanęli w równym szeregu pod kątem prostym do garstki gminnych oficjeli i mieszkańców. - Dzisiaj dla Szczepankowa świeci słońce – witał miejscowych i przybyszów wójt Pstrągowski, co miało tak wymiar dosłowny, jak i symboliczny, zważywszy na milion zł dofinansowania do wyczekiwanej od lat inwestycji. Promieniała satysfakcją również dyrektor SP w Jarnutach Grażyna Lusa, zawodowo związana z placówką od początku lat 90., m.in., jako nauczycielka w klasach początkowych. Na nową sale w jej SP gmina Łomża dostała aż 70 % dofinansowania – prawie 3 mln 360 tys. zł, co pozwala szacować koszt budowy sali pełnowymiarowej na ok. 5 milionów zł, za co wybudowane będą także szatnie, natryski, kotłownia i magazyn. Z obiektu zechcą korzystać uczniowie - 115 i nauczyciele – 22 podstawówki w Jarnutach, ale również mieszkańcy okolicznych wsi podczas uroczystości, turniejów i zawodów gminnych czy powiatowych . - Informacja o przetargu wywołała radość wśród uczniów i entuzjazm nauczycieli – dzieliła się pozytywnymi uczuciami dyrektor Lusa, oczekująca za dwa lata na spełnienie marzenia... 
- Taka jest rola parlamentarzysty - pomagać - mówiła poseł Bernadeta Krynicka. - Wiedziałam, że będzie ruszał taki program i że mamy ogromne szanse uzyskania dofinansowania. 
Także samorządowcy dziękowali poseł za wsparcie wniosków o dofinansowanie gminnych inwestycji. W przemowie wójta gm. Łomża Piotra Kłysa pojawiły się także inne inwestycje, np. kilkanaście rozpoczętych budów i remontów dróg oraz kilkadziesiąt zaprojektowanych, a ponadto wodociągi i kanalizacje za ok. 4 mln 300 tys. zł czy wyremontowane z termomodernizacjami szkoły w Pniewie, Konarzycach, Nowych Kupiskach i Jarnutach. To do tego nawiązał pół żartem, pół serio gospodarz gminy Łomża: że jest jak sołtys blisko codziennych spraw mieszkańców, dla których pracuje do późna jak minister.

Mirosław R. Derewońko

zobacz: Sportowa Polska: miliony dla gminy Łomża i Śniadowo na nowe sale gimnastyczne


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę