Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Sportowa Polska: miliony dla gminy Łomża i Śniadowo na nowe sale gimnastyczne

Działający w Ministerstwie Sportu zespół do spraw opiniowania wniosków zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wybrał listę gmin, których wnioski zostały pozytywnie zaopiniowane w ramach realizacji programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Na liście mającej 49 pozycji są dwie gminy z województwa podlaskiego, a pozytywnie zaopiniowane wnioski dotyczą budów sal gimnastycznych w Jarnutach i w Szczepankowie.

Celem realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”, jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem mogą otrzymać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. Jedną z preferowanych grup są zadania inwestycyjne mające na celu poprawę stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej, przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, służącej jednocześnie lokalnym społecznościom do aktywnego spędzania czasu wolnego, jak również – w miarę możliwości – umożliwiającej współzawodnictwo sportowe. 
I właśnie o takie wsparcie najczęściej ubiegały się samorządy. Wnioski można było składać w marcu. Wczoraj mMinisterstwo opublikowało „Protokół nr 5” z posiedzeń Zespołu do spraw opiniowania wniosków zadań inwestycyjnych ze środków FRKF. To lista pozytywnie zaopiniowanych wniosków gmin o dofinansowanie. Wybrano 49 zadań. Na 23 miejscu jest wniosek Gminy Łomża, która na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jarnutach miałaby otrzymać dotację rzędu 3 mln 360 tys. zł. Pieniądze podzielono na dwie roczne transze. W 2019 roku ministerstwo sportu miałoby przelać gminie 1,5 mln zł, a w 2020 roku resztę czyli 1 mln 859 tys. 700 zł. 
Na liście pozytywnie zaopiniowanych jest także wniosek z Gminy Śniadowo. Dotyczy on budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Szczepankowie. Ministerialna dotacja do tego zadania miała by wynieść nieco ponad 1 milion złotych. W 2018 roku gmina Śniadowo otrzymałaby 345 tys. zł, a w 2020 – 657 tys. 400 zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę