Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Celnicy w akcji

Główne zdjęcie
fot. KAS Łomża

2000 paczek papierosów pochodzących z przemytu, 32 kg nielegalnego tytoniu oraz 2 automaty do gier hazardowych przejęli łomżyńscy celnicy. Jak podają to efekt prowadzonych w ostatnich dniach wzmożonych działań kontrolnych ukierunkowanych na zwalczanie obrotu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi oraz hazardowej szarej strefy.

Nielegalne papierosy znaleziono na posesji w powiecie ostrowskim. Podczas przeszukania domu, pomieszczeń gospodarczych oraz samochodu należących do 47-letniej kobiety funkcjonariusze znaleźli ponad 1300 paczek papierosów pochodzących z przemytu. W trakcie przeszukiwania na posesję wjechał osobowy volkswagen, w którego kierowca przywiózł kolejne 550 paczek białoruskich papierosów. W efekcie celnicy pojechali na przeszukania także do domu 59-letniego mieszkańca Sokółki, gdzie znaleźli następne 100 paczek nielegalnych papierosów oraz alkohol bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Funkcjonariusze KAS z Łomży ustalili również, że w jednym z lokali w Kolnie nielegalnie sprzedawany jest tytoń do palenia. Podczas przeszukania wcześniej wytypowanych pomieszczeń oraz samochodu zaparkowanego na pobliskim parkingu mundurowi znaleźli 32 kg tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wobec sprzedającej nielegalny towar 37-letniej kobiety wszczęta została sprawa karna skarbowa.

Zupełnego odkrycie łomżyńscy celnicy dokonali w Zambrowie. W jednym z lokali na terenie miasta znaleziono dwa nielegalne automaty do gier hazardowych.  Właścicielowi grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności. Oprócz sankcji karnych osoby urządzające tego typu gry muszą liczyć się również z karą pieniężną w wysokości 100 tys. od każdego nielegalnego automatu – podaje asp. Maciej Czarnecki z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę