Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Biedni emeryci?

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

- Pod względem wysokości emerytur mieszkańcy województwa podlaskiego zajmują 14. miejsce w Polsce. Za nami jest tylko świętokrzyskie i podkarpackie – mówi Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego. - Trzecie miejsce od końca to więcej o 44 zł niż w najbiedniejszym regionie. Za to do najlepiej wynagradzanego śląskiego brakuje nam aż ponad 650 zł.

Średnia emerytura w Polsce w pierwszym kwartale  2018 r. wyniosła 2 226 zł brutto. Najwyższe świadczenie było wypłacane w woj. śląskim i wyniosło 2 676 zł. Na drugim miejscu znalazło się województwo mazowieckie, w którym przeciętna emerytura jest wyższa od średniej krajowej o niewiele ponad 90 zł. Trzecie miejsce należy do województwa dolnośląskiego z dodatkiem 2 zł ponad przeciętną. Średnia emerytura w naszym regionie wyniosła 2 022 zł.  
- Statystycznie mniej od mężczyzn zarabiają kobiety, a one dominują wśród mieszkańców naszego regionu. To też wpływa na taki wynik - mówi Krupicka. - Przeciętna wysokość emerytury przyznawanej przez białostocki Oddział dla kobiet wynosi 1610 zł, zaś dla mężczyzn 2297 zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę