Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Pieniądze od państwa na naprawę 3 dróg w gminie Wizna

- Jestem bardzo zadowolony, że otrzymaliśmy z budżetu państwa po 80 procent dofinansowania na trzy drogi, które po letnich nawałnicach w ubiegłym roku zostały niemal doszczętnie zniszczone, a głównie chodziło tam o przepusty – mówi wójt gminy Wizna Zbigniew Sokołowski. - Na naszym terenie komisja wojewody podlaskiego oceniła trzy drogi i przyznała promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W Podlaskiem były to głównie nawalne opady deszczu, tj. oberwanie chmury.

Przekazanie promes odbyło się w Białymstoku na konferencji, w której brali udział wiceminister administracji i spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i wicewojewoda Jan Zabielski. Służby informacyjne PUW podawały, że wiceminister podkreślił, że powstałe straty naprawiane są na bieżąco, ale także  naprawiane są szkody sprzed kilku lat. W tym roku do samorządów w całym kraju z rezerwy budżetu państwa na ten cel trafiło ponad 760 mln zł.
Wójt Wizny Zbigniew Sokołowski przybliża szczegóły szkód z powodu nawałnic na podległym mu terenie. W miejscowości Ruś do remontu było 800 metrów drogi asfaltowej, 2 przepusty oraz 250 m drogi żwirowej. Z MSWiA gmina otrzymała 620 tysięcy złotych, czyli 80 procent dofinansowania, i prace naprawcze zostały zakończone. Gmina Wizna doczekała się również promesy 80-procentowej – 125 tys. 600 zł - na odtworzenie prawie 700 metrów gminnej drogi żwirowej w Wierciszewie. - Ponadto starostwo łomżyńskie otrzymało też promesę na remont drogi powiatowej z Zanklewa do Sieburczyna, gdzie z powodu nawałnicy zginęło nam aż 50 metrów drogi – informuje wójt Wizny. - Powstała tam ogromna wyrwa, dlatego dobrze się stanie, że będzie naprawione ponad 350 metrów z dofinansowaniem ponad 728 tys. zł. Zniszczony odcinek był żwirowy, ale nowy będzie asfaltowy. 
Niedawno gmina Wizny dostała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na budowę dojazdu do pól w miejscowości Kramkowo. Na 1 kilometr 400 metrów otrzymała 80 tysięcy złotych, do czego gmina dołożyła ze swego budżetu ponad 100 tysięcy złotych.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę