Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Bezrobocie kobiet rośnie

W Polsce notowane są kolejne rekord niskości bezrobocia tymczasem w sierpniu w Łomży zanotowano wzrost liczby osób bezrobotnych. Powiatowy Urząd Pracy podał, że w porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego, czyli lipca, poziom bezrobocia zwiększył się o 1%. W Łomży przybywa przede wszystkim bezrobotnych kobiet.

W tej chwili w łomżyńskim zatrudniaku zarejestrowanych jest ponad 3300 bezrobotnych i to jedna z najniższych ich liczb odkąd bezrobocie w Polsce zaczęto notować. W kraju, ale także w Łomży bezrobocie w ostatnich latach szybko spadało. Dziś osób bezrobotnych jest o ponad 800 mniej niż przed rokiem, ale pracownicy PUP Łomża zauważają, że w stosunku do lipca, to w sierpniu jednak liczba bezrobotnych wzrosła o 34 osoby, to jest o 1,0%. 
- Zanotowany niewielki wzrost bezrobocia związany jest m.in. z  większą liczbą rejestracji osób bezrobotnych – podali w comiesięcznym komunikacie informując, że w sierpniu w PUP Łomża zarejestrowało się 521 nowych bezrobotnych. Wśród nich 33 osoby pracowały za granicą, przy czym niemal co drugi w Niemczech.
Z danych PUP wynika, że wzrost bezrobocia dotyczy kobiet. W końcu sierpnia ich liczba w rejestrach bezrobotnych wynosiła 1862 osoby i była większa o 37 osób w porównaniu do lipca.  
Pracownicy PUP zauważają, że w Łomży i okolicy rośnie udział bezrobotnych kobiet w bezrobociu
rejestrowanym. Na koniec pierwszego półrocza ukształtował się on na poziomie 55% i był większy o blisko 3% w stosunku do stanu na koniec 2017 roku. Więcej niż co trzecia z kobiet zarejestrowanych jako bezrobotna, nie podjęła pracy po urodzeniu dziecka.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę