Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kierowcy z MPK dostaną podwyżkę

Dodatkowe 300 tysięcy złotych przekazali radni Łomży dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży. Pieniądze w większości pójdą na podwyżkę płac dla kierowców. - Będzie to 100 - 150 zł, może trochę więcej, do ręki miesięcznie na pracownika – mówi Janusz Nowakowski, dyrektor MPK w Łomży.

Dodatkowe pieniądze z budżetu miasta dla MPK wynalazł prezydent Mariusz Chrzanowski. Proponując radnym zmiany w wydatkowaniu miejskich środków uzasadniał, że na kwotę 300 tys. zł  dla MPK składają się dodatkowe 140 tys. zł z tytułu wydanych biletów ulgowych dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, oraz 160 tys. zł „w związku z koniecznością zabezpieczenia środków na pokrycie nieuwzględnionych dotychczas, a ponoszonych przez MPK kosztów zleceniowych zadań organizatora transportu zbiorowego w Łomży”.
Dyrektor MPK Janusz Nowakowski mówi, że robi wszystko, aby dodatkowe pieniądze jak najszybciej trafiły do pracowników miejskiego zakładu budżetowego. W głównej mierze podwyżki mają otrzymać kierowcy miejskich autobusów, bo jak tłumaczy Nowakowski ich w firmie brakuje. Szacuje, że po przeliczeniu otrzymanych środków na pracowników, każdy z kierowców otrzyma dodatkowo po 60 – 70 groszy za godzinę jazdy. Mówi, że to oznacza, że nie wszyscy dobiją do 13 zł za godzinę, ale już obietnice podwyżek miały sprawić, że jest więcej kierowców zainteresowanych pracą w MPK.
Po przekazaniu dodatkowych 300 tys. zł miejska dotacja dla MPK wzrasta w tym roku do 5 mln 280 tys. zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę