Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Dodatkowe utrudnienia na drodze

Główne zdjęcie
Droga ze Starych Kupisk do Jednaczewa ma być zamknięta przez miesiąc (fot. UG Łomża)

Kierowcy jeżdżący z Łomży do Nowogrodu od kilku miesięcy muszą liczyć się utrudnieniami w ruchu w związku z przebudową tej drogi i ul. Nowogrodzkiej w Łomży. Prace drogowe prowadzone są odcinakami i w kilku miejscach ruch odbywa się wahadłowo. Teraz dodatkowe utrudnienia czekają mieszkańców Jednaczewa, którym od wtorku wykonawca prac zamknie drogę do Starych Kupisk.

Droga ta będzie całkowicie zamknięta od 4 września przez około miesiąc. Utrudnienia te są związane z koniecznością budowy skrzyżowania drogi z Jednaczewa do Starych Kupisk z nową  obwodnicą Starych Kupisk. Mieszkańcy aby przedostać się z jednej miejscowości do drugiej dotychczas musieli pokonać drogę o długości niespełna 3 km, a teraz – jadąc wyznaczonym przez drogowców objazdem przez Łomżę, będą mieć do pokonania nawet ponad 10 km i korki.

Jak podaje Urząd Gminy Łomża, chcąc zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców, wójt gminy Piotr Kłys podjął decyzję o doraźnym wyremontowaniu drogi gminnej od drogi z Jednaczewa do Kupisk wzdłuż Lepackiej Strugi, aby przez Nowe Kupiski można było w możliwie najprostszy sposób dojechać do drogi wojewódzkiej nr 645 i dalej do Starych Kupisk. Tędy zostanie skierowany między innymi autobus dowożący dzieci do szkoły w Kupiskach. Jest to - niestety - droga gruntowa, ale Gmina dołoży wszelkich starań, aby przez cały czas utrzymywać ją w jak najlepszym stanie, umożliwiającym przejazd samochodów – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Gminy Łomża. - Za wszelkie utrudnienia związane z objazdem bardzo przepraszamy, ale bez tych utrudnień nie będzie możliwe wykonania skrzyżowania i kontynuacja budowy obwodnicy Starych Kupisk.

Nowa droga Łomża - Nowogród wraz  z obwodnicą Starych Kupisk ma zostać wykonana do listopad 2019 roku. Koszt prac zlecanych przez Podlaski Zarząd Dróg Wojeódzkich w Białystoku wynosi ponad 53 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę