wtorek, 07 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Dodatkowe utrudnienia na drodze

Kierowcy jeżdżący z Łomży do Nowogrodu od kilku miesięcy muszą liczyć się utrudnieniami w ruchu w związku z przebudową tej drogi i ul. Nowogrodzkiej w Łomży. Prace drogowe prowadzone są odcinakami i w kilku miejscach ruch odbywa się wahadłowo. Teraz dodatkowe utrudnienia czekają mieszkańców Jednaczewa, którym od wtorku wykonawca prac zamknie drogę do Starych Kupisk.

Droga ze Starych Kupisk do Jednaczewa ma być zamknięta przez miesiąc (fot. UG Łomża)
Droga ze Starych Kupisk do Jednaczewa ma być zamknięta przez miesiąc (fot. UG Łomża)

Droga ta będzie całkowicie zamknięta od 4 września przez około miesiąc. Utrudnienia te są związane z koniecznością budowy skrzyżowania drogi z Jednaczewa do Starych Kupisk z nową  obwodnicą Starych Kupisk. Mieszkańcy aby przedostać się z jednej miejscowości do drugiej dotychczas musieli pokonać drogę o długości niespełna 3 km, a teraz – jadąc wyznaczonym przez drogowców objazdem przez Łomżę, będą mieć do pokonania nawet ponad 10 km i korki.

Jak podaje Urząd Gminy Łomża, chcąc zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców, wójt gminy Piotr Kłys podjął decyzję o doraźnym wyremontowaniu drogi gminnej od drogi z Jednaczewa do Kupisk wzdłuż Lepackiej Strugi, aby przez Nowe Kupiski można było w możliwie najprostszy sposób dojechać do drogi wojewódzkiej nr 645 i dalej do Starych Kupisk. Tędy zostanie skierowany między innymi autobus dowożący dzieci do szkoły w Kupiskach. Jest to - niestety - droga gruntowa, ale Gmina dołoży wszelkich starań, aby przez cały czas utrzymywać ją w jak najlepszym stanie, umożliwiającym przejazd samochodów – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Gminy Łomża. - Za wszelkie utrudnienia związane z objazdem bardzo przepraszamy, ale bez tych utrudnień nie będzie możliwe wykonania skrzyżowania i kontynuacja budowy obwodnicy Starych Kupisk.

Nowa droga Łomża - Nowogród wraz  z obwodnicą Starych Kupisk ma zostać wykonana do listopad 2019 roku. Koszt prac zlecanych przez Podlaski Zarząd Dróg Wojeódzkich w Białystoku wynosi ponad 53 mln zł.


 
200407122437.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę