Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Remont ważnego skrzyżowania w Piątnicy

- Należy się spodziewać, że w poniedziałek rozpoczną się prace na skrzyżowaniu w Piątnicy – mówi Barbara Chojnowska, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży. To kluczowe skrzyżowanie w Piątnicy Włościańskiej, na którym łączą się drogi do Piątnicy, Kalinowa i jedna z dwóch prowadzących przez Narew do Łomży. Remont skrzyżowania sprawi, że przejazd przez nie będzie utrudniony. Zgodnie z zatwierdzoną tymczasową organizacją ruchu na czas prac na wszystkich trzech wlotach będzie sygnalizacja świetlna.

Remont skrzyżowania w Piątnicy Włościańskiej za ok. 1,6 mln zł wykonać ma łomżyńska firma PBK. Pieniądze w połowie pochodzą z środków rządowych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, a na drugą połowę złożyły się Powiat Łomżyński i Gmina Piątnica. Zgodnie z planami skrzyżowanie i ok. 200 metrów drogi w kierunku Piątnicy maja być przebudowane do końca listopada. 

Od kilku tygodni inna łomżyńska firma BIK Projekt prowadzi prace remontowej na drodze z Piątnicy do Kalinowa. Także w tym wypadku zleceniodawcą jest Zarząd Dróg Powiatowych w Łomży. Koszt to 3,1 mln zł. Połowa kwoty pochodzi z „Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej – województwo podlaskie 2018 r.”, a resztę środków zapewniają samorządy: Gmina Piątnica i Powiat Łomżyński. Podpisana umowa zakłada, że także te prace drogowe zostaną zakończone do połowy listopada.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę