Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Do Warszawy szybciej pojedziemy później

Główne zdjęcie
Udostępnienie kierowcom obu jezdni S8 na odcinku pomiędzy Ostrowią Mazowiecką a węzłem Poręba ma nastąpić w drugiej połowie września. (Zdjęcia z budowy drogi z 24 sieprnia 2018 r. fot. www.s8.poreba-ostrow.pl)

Ekspresówką od Ostrowi Mazowieckiej do Warszawy mieszkańcy m.in. Łomży mieli jeździć od połowy lipca. Niestety na budowie dwóch odcinków S8 pomiędzy Ostrowią a Wyszkowem nastąpiły kolejne poślizgi i opóźnienia. Teraz drogowcy „ostrożnie” szacują, że na dwie nowe jezdnie drogi o długości 29 km samochody zostaną wpuszczone do połowy października.

Budowa odcinków S8 pomiędzy Ostrowią Mazowiecką a Wyszkowem oraz od granicy województwa podlaskiego do obwodnicy Ostrwi Mazowieckiej, mimo że znajdują się na terenie województwa mazowieckiego, prowadzona jest przez Oddział GDDKiA w Białymstoku. To ostatnie brakujące fragmenty ekspresówki pomiędzy Warszawą a Białymstokiem. Budowę drogi podzielono na dwa zadania: Ostrów Mazowiecka - węzeł Poręba (o długości 16,11 km) i od węzła Poręba do Wyszkowa (13 km). Zgodnie z pierwotnymi planami oba odcinki miały być oddane do użytku już w połowie lipcu 2018 roku. Pojawiły się jednak opóźnienia. W maju Rafał Malinowski z białostockiej GDDKiA podawał, że przejezdność ciągu głównego, czyli udostępnienie kierowcom obu jezdni na pierwszy z odcinków miałoby nastąpić w sierpniu, a na drugi na na przełomie sierpnia i września. W lipcu podawał, że pierwszy z odcinków kierowcy mieliby wjechać pod koniec sierpnia, a na drugi na przełomie września i października. Teraz podaje kolejne terminy. Odcinek od Ostrowi Mazowieckiej do węzła miałby „uzyskać przejezdność”  w drugiej połowie września, a od węzła Poręba do Wyszkowa w połowie października. 

Prawie jak ekspresówka
Uzyskanie przejezdności ciągu głównego nie oznacza, że będzie to droga pełnoprawna ekspresowa, ale zdecydowanie będzie łatwiej niż teraz. Gdy tylko to nastąpi kierowcy będą mogli jechać dwoma jezdniami drogi w przeciwnych kierunkach, ale że wokół ciągu głównego prowadzone nadal będą prace wykończeniowe. Dlatego prędkość na takiej drodze jest ograniczona zazwyczaj do 100 km/h, ale miejscami mogą pojawiać się większe utrudnienia i dodatkowe ograniczenia prędkości. 
Dziś pokonanie 30 km drogi od Ostrowi Mazowieckiej do Wyszkowa zajmuje czasami nawet blisko godzinę, a po oddaniu budowanych dróg ten czas spadnie do kwadransa.

230804070022.gif
Foto: Udostępnienie kierowcom obu jezdni S8 na odcinku pomiędzy Ostrowią Mazowiecką a węzłem Poręba ma nastąpić w drugiej połowie września. (Zdjęcia z budowy drogi z 24 sieprnia 2018 r. fot. www.s8.poreba-ostrow.pl)
Foto: Zdjęcia z budowy drogi z 24 sieprnia 2018 r. fot. www.s8.poreba-ostrow.pl)
Foto: Zdjęcia z budowy drogi z 24 sieprnia 2018 r. fot. www.s8.poreba-ostrow.pl)
Foto: Zdjęcia z budowy drogi z 24 sieprnia 2018 r. fot. www.s8.poreba-ostrow.pl)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę