Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Gdzie kupić najtańsze euro?

Z potrzebą zakupu euro spotyka się coraz więcej Polaków. Nie są to tylko osoby wyjeżdżające na zagraniczne wakacje, czy w podróże służbowe, ale także przedsiębiorcy i osoby spłacające kredyty w euro. Gdzie kupić tę walutę, by nie przepłacić?

Powszechnie wiadomo, że najdrożej jest w bankach. W ich standardowej ofercie spread na euro może wynosić nawet kilkadziesiąt groszy. Podobnie jest w kantorach stacjonarnych usytuowanych w strategicznych miejscach w mieście (lotniska, dworce kolejowe). Gdzie zatem kupić euro, by nie ponosić kosztów wysokiego narzutu spreadu?

Najlepiej przyjrzeć się kantorom wymiany walut w internecie. Ze względu na bardzo dużą skalę obsługiwanych klientów, mają one bardzo niskie spready, wynoszące zaledwie kilka groszy. Tutaj więc za 1 euro zapłacimy najmniej.

W sieci znajdziemy jeszcze platformy wymiany walut, na których wymieniają sami użytkownicy, a serwis jest tylko pośrednikiem między nimi. W takiej formie funkcjonuje najstarsza i największa na rynku platforma - Walutomat.pl. Tutaj nie ma odgórnie narzuconych cen, a internauci sami ustalają swój kurs sprzedaży czy kupna walut. Gdy dojdzie do wymiany z innym użytkownikiem, serwis pobierze wtedy od niego prowizję. W Walutomacie wynosi ona maksymalnie 0,2 procent, a może być jeszcze niższa. Serwis ten wylicza, że wymieniając tam można zaoszczędzić nawet do 8 procent w porównaniu do ofert niektórych banków.

Jak wygląda zakup euro na takiej platformie? Najpierw należy zarejestrować się, podać dane osobowe i przesłać skan dowodu osobistego. Następnie możemy już zasilić portfel walutowy na wymianę złotówek na euro. System automatycznie dobierze nam najkorzystniejszy kurs euro. Możemy też ustalić własny. Aktualny kurs euro można sprawdzić na stronie: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/.

Wymienione euro możemy przesłać od razu na swoje konto walutowe lub wysłać innej osobie, także za granicę. Możemy też zapłacić w walucie za zagraniczne zakupy, hotele czy od razu wysłać należność za fakturę kontrahentowi. Sam Walutomat ma więc więcej możliwości niż tylko tania wymiana waluty.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę