Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 04 grudnia 2023 napisz DONOS@

Drogowcy naprawiają nową Polową

Co najmniej 12 tysięcy złotych będzie kosztowała naprawa asfaltowego dywanika na fragmencie ulicy Polowej, która popsuła się po ulewie 13 lipca. Woda wysadziła wówczas studzienkę i podmyła nową drogę. Dziś rozpoczęły się prace remontowe i są utrudniania w ruchu. Grzegorz Daniluk z ratusza podaje, że wstępny koszt naprawy jezdni może się zmienić, jeśli w czasie wykonywania zajdzie konieczność zmiany zakresu robót.

Ulica Polowa była kompleksowo remontowa w ubiegłym roku. Wykonano m.in. nową kanalizację burzową, którą włączono do kanalizacji ogólnospławnej w ul. Wojska Polskiego. W lipcu po krótkiej ulewie spływająca w to miejsce woda wysadziła jedną ze studzienek i w konsekwencji uszkodziła jezdnię. Przez półtora miesiąca część zniszczonej ulicy wyłączona była z ruchu i dopiero dziś rozpoczęła się naprawa jezdni. Wcześniej pracownicy MPWiK naprawili uszkodzoną studnię „tak, aby zminimalizować ryzyko ponownej awarii”.
Według miejskich specjalistów, docelowym rozwiązaniem problemu wysadzania przez spływającą wodę włazów studzienek na skrzyżowaniu ul. Polowej z ul. Wojska Polskiego jest budowa nowego kanału deszczowego w ul. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Polowej do ul. Sikorskiego. Tu bowiem znajdują się dwa duże kanały deszczowe, w tym jeden o średnicy 1400 mm. To jednak może nastąpić dopiero przy przebudowie tego odcinka ulicy. I choć jest ona potrzebna, także ze względu na stan nawierzchni ulicy, póki co nie jest zapowiadana.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę