Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Tydzień w drodze

Już tydzień idą pątnicy z Łomży na Jasna Górę. Na pielgrzymi szlak wyszli w rankiem w miniony poniedziałek. Przez siedem dni przeszli około 230 kilometrów. Do klasztoru w Częstochowie pozostało im niewiele ponad 200 km. Niedziela nie była dniem odpoczynku. Pielgrzymi tego dnia pokonali kolejne dziesiątki kilometrów. Dotarli już do Wyśmierzyc nad Pilicą w powiecie białobrzeskim. To najmniejsze miasteczko w Polsce. Ma mniej mieszkańców niż jest pielgrzymów w XXI Pieszej Pielgrzymce Diecezjalnej Łomża - Jasna Góra.

Pątnicy z Łomży, Jedwabnego, Grajewa, Ostrołęki, Stawisk, Zambrowa innych miejscowości z diecezji łomżyńskiej wędrujący z modlitwą i śpiewem przed oblicze Matki Bożej Królowej Polski tego dnia przekroczyli półmetek drogi. Ponad 31 km odcinek z Grzegorzewic do Wyśmierzyc przeszli nawet szybciej niż wynikałoby to z harmonogramu Pielgrzymki.
Na miejsce noclegu dotarli ok. godz. 16.00. Po rozbiciu obozów, umyciu się i posileniu wszyscy spotkali się na wieczornej Mszy św., a następnie godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
Poniedziałek jest ósmym dniem wędrowania do stóp Jasnogórskiej Pani. W liczący 34,5 km długości etap wyruszą o 6. rano.

więcej o XXI Pieszej Pielgrzymce Diecezji Łomżyńskiej na Jasną Górę na stronie www.pielgrzymka.lomza.opoka.org.pl

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę