Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Pijani kierowcy wpadają...

O ujęciu dwóch pijanych kierowców informują łomżyńscy policjanci. Pierwszy w ręce policji wpadł w niedzielę po tym jak fordem uderzył w betonowe ogrodzenie posesji w centrum miasta. Drugi pijany kierowca wpadł w oko trzeźwemu kierowcy, który widząc jego manewry na drodze wezwał policję.

Jak przekazuje policja w niedzielę dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży, otrzymał informację, że na jednej z ulic w centrum miasta auto osobowe uderzyło w betonowe ogrodzenie. Policjanci dojeżdżając na miejsce zgłoszenia zauważyli mężczyznę oddalającego się na widok radiowozu. Jak ustalili, był to 40-letni kierowca rozbitego forda. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 1,9 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi w trakcie dalszego sprawdzania ustalili, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. Nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnego aresztu, a gdy już wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, będąc już prawomocnie skazanym za takie przestępstwo. W konsekwencji znowu stanie przed sądem.

Podobnie przed sądem z pijanej jazdy tłumaczyć się będzie 57-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego. Mężczyzna została zatrzymany w poniedziałek na drodze do Piątnicy po informacji przekazanej policji przez innego kierowcę. Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży podaje, że zgłaszający przekazał informacje o dziwnym zachowaniu na jezdni osoby kierującej volkswagena. Wysłani na interwencję funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, zauważyli odpowiadającego opisowi volkswagena i zatrzymali auto do kontroli drogowej. Okazało się, że 57-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego miał blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci od razu zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, tak by nie mógł jeździć do czasu orzeczenia przez sądu kary. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę