Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Niezwykła przeszłość i atrakcyjna nowoczesność miejskiej przestrzeni Łomży

Łomża to miejsce niezwykłe, które wzbogaca walory zarówno Podlasia, jak i Mazowsza. Jedną z najważniejszych zalet miasta są jego przestrzenne, historyczne pamiątki architektoniczno-urbanistyczne. Dlatego rozwój budownictwa w Łomży oraz jego renowacja zasługują również na zastosowanie niepowtarzalnych rozwiązań.

Niewiele europejskich miast może pochwalić się, tak jak Łomża, stworzonym jeszcze w średniowieczu, prostokątnym układem znajdujących się w obrębie miasta ulic, uliczek i bloków zabudowy. Zachowany urbanistycznie pradawny układ jest dostrzegalny w granicach łomżyńskich ulic, takich jak Dworna, Krótka, Krzywe Koło i Szkolna. Nic więc dziwnego, że stworzony jeszcze w średniowieczu układ przestrzenny miasta ustanowiono zabytkiem urbanistyki. Ochroną konserwatorską objęto przestrzeń miasta tworzoną przez ulice: Zamiejska, Zjazd, rzeki Narew oraz ulic Sikorskiego, Polowa, 3 Maja i Wiejska.

Historyczny charakter fragmentów przestrzeni miejskiej wywiera silny wpływ na pozostałą część miasta, pełną zaskakujących pamiątek w postaci wieloletnich, niezwykłych budynków. Dlatego również współczesne budownictwo w Łomży, chociaż pełne cech najnowocześniejszych rozwiązań budowlanych i designerskich pomysłów, bardzo często ma elementy spójne z osiągnięciami dawnych mistrzów budownictwa i urbanistyki.

Łomża jest unikalną przestrzenią miejską. Dlatego potrzebuje też unikalnych, dedykowanych rozwiązań budowlanych i remontowych. Taka właśnie jest oferta łomżyńskiej firmy dystrybucyjnej, Kwartet Materiały Budowlane, która znajduje się na ul. Towarowej 19. Kwartet jest profesjonalną hurtownią materiałów budowlanych, w której znajdziemy w przystępnych cenach najnowocześniejsze rozwiązania, w tym te, powstałe w hołdzie dla dawnych dokonań sztuki budowlanej i architektury.

Kwartet w Łomży posiada w swojej szerokiej ofercie innowacyjne centrum mieszania tynków i farb Weber. Dzięki znajdującemu się w placówce firmy urządzeniu, klient ma możliwość skomponowania dla swojej inwestycji indywidualnego, unikalnego koloru tynku i farby Weber. Nieograniczona gama kolorystyczna może dokładnie oddać zachowany charakter budynku lub uatrakcyjnić współczesne domy i bloki.

Produkty i systemy elewacyjne Weber współtworzą rozwiązania termoizolacyjne, a ponadto zapewniają oryginalne, ciekawe efekty architektonicznego dizajnu. Weber nie tylko dba o estetykę rozwiązania, ale przede wszystkim oferuje nowoczesne rozwiązania problemów nurtujących budownictwo od setek lat. Zagrożeniem dla elewacji jest wilgoć. Tynk powinien stanowić więc szczelną powłokę, która nie pozwoli na przesiąkanie wodą. Ponadto, dobra elewacja z zastosowanymi systemami Weber bez kłopotu odparowuje wilgoć wydostającą się z budynku.

Tynki oferowane przez Webera są też odpowiednio elastyczne, nie pękają z powodu naprężeń termicznych, które mają miejsce podczas różnic temperatur w cyklu rocznym, ale również podczas zmian pogodowych zachodzących w ciągu doby. Tynki z oferty Webera nie pękają też z powodu nieznacznych oddziaływań mechanicznych, takich jak uderzenie piłki odbitej od ściany podczas radosnej, dziecięcej zabawy.

Nie bądźmy obojętni wobec przestrzennych walorów historycznych Łomży, a nowoczesnych, dedykowanych unikalnemu miastu rozwiązań budowlanych poszukujmy w hurtowni Kwartet.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę