Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pątnicy w połowie drogi

Pielgrzymi wędrujący na Jasna Górę w niedzielę przekroczą półmetek drogi. Od wyjścia w poniedziałek rano z Łomży przeszli już niemal 200 km. W niedzielę rano do Jasnej Góry brakowało im jeszcze tylko 230 km. Noc z soboty na niedzielę pątnicy Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej spędzili w Grzegorzewicach koło Warki w krainie sadów „jabłek i wiśni”.

W sobotę pielgrzymi łomżyńscy przeszli 34 kilometry. Kilka minut po godz. 6. wyszli ze wsi Piotrowice by przed wieczorem dojść do Grzegorzewic. O godz. 19.00 wszyscy pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. połączonej z Apelem Jasnogórskim i adoracją Najświętszego Sakramentu.
W niedzielę pielgrzymia pobudka o godz. 5.30, wymarsz godzinę później. Pątnicy do przejścia będą mieli 31,5 km, a ich celem jest miejscowość Wyśmierzyce za Białobrzegami. Przez sześć dni pielgrzymi wędrowali już w upały i ulewy. W sobotę pogoda raczej wędrówce sprzyjała nie było ani gorącą, ani nie padał deszcz. W niedzielę zgodnie z zapowiedziami synoptyków tuż przed dojściem na nocleg pątników ma spotkać ulewa.

więcej o XXI Pieszej Pielgrzymce Diecezji Łomżyńskiej na Jasną Górę na stronie www.pielgrzymka.lomza.opoka.org.pl

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę