Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

J. Zieliński: Chrzanowski nie ma nic wspólnego z PiS

Główne zdjęcie
Jarosław Zieliński

- Mariusz Chrzanowski nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Jest uchwała prezydium Zarządu Okręgowego PiS w Białymstoku o usunięciu go z partii – mówi Jarosław Zieliński, poseł, wiceminister MSWiA, ale także członek władz wojewódzkich i Komitetu Politycznego PiS. - Chrzanowski dzisiaj jest prezydentem Łomży, ale nie jest prezydentem z PiS. Nie ma nic wspólnego z PiS – podkreśla Zieliński dodając, że zabrakło mu „cnoty cierpliwości, rozwagi i lojalności wobec własnej partii”.

Jarosław Zieliński podaje, że uchwała prezydium Zarządu Okręgowego PiS w Białymstoku o usunięciu Chrzanowskiego z partii została podjęta po tym, gdy ogłosił, że wystartuje w wyborach samorządowych z własnego komitetu wyborczego. 
- To jest zupełnie oczywiste. Naruszył status PiS poprzez podjęcie działań szkodzących interesom partii – tłumaczy Zieliński.
Polityk przypomina, że Chrzanowski nie został wcześniej przekreślony w PiS. Mówi, że po desygnowaniu Agnieszki Muzyk na nowego prezydenta Łomży, Chrzanowski otrzymał propozycję startu z pierwszego miejsca listy partii do sejmiku. Przyrównuje też sytuację Chrzanowskiego do sytuacji byłej premier Beaty Szydło, „choć to za wysokie” zauważa. - Czy po odwołaniu Pani premier Szydło się obraziła? Nie. Lojalnie, spokojnie, z pokorą przyjęła funkcję wicepremiera i bardzo dobrze pracuje, bo to jest ważne dla Polski – mówi Zieliński. - Uprawnione do tego władze partii podjęły decyzję o desygnowaniu Pani dr Agnieszki Barbary Muzyk jako kandydatki na prezydenta Łomży, a ktoś się obraża i tworzy własny komitet. 

Muzyk lepsza od Chrzanowskiego
Jarosław Zieliński powtarza, że członkowie Komitetu Politycznego PiS dokonując wyboru kandydata na prezydenta Łomży pomiędzy Chrzanowskim a Muzyk oceniali przede wszystkim ich zaangażowanie w pracę.  
- Wielu mieszkańców Łomży, ale także przyjeżdżających do miasta, nie wiedziało kto jest prezydentem. Wielu myślało, że pani Muzyk. Ja wiele takich głosów słyszałem, zwłaszcza w drugiej połowie kadencji – mówi Zieliński podkreślając, że ówczesna wiceprezydent była bardziej aktywna niż prezydent. 
Kolejnym argumentem było niezrozumiałe odwołanie jej z funkcji, „jak się pojawiły informacje, że to ona może być tym kandydatem”. - Mariuszowi Chrzanowskiemu zabrakło cnoty cierpliwości, rozwagi i lojalności wobec własnej partii. Agnieszka Muzyk po odwołaniu nie poszła do konkurencji. Ona czekała co zrobi PiS. Chrzanowski nie pogodził się z decyzjami władz partii. Rozumiem, że jest mu przykro, ale nie jest to powód do działań przeciw własnej partii – mówi Zieliński. 
Oceniając upływającą czteroletnią kadencję prezydenta Chrzanowskiego Jarosław Zieliński mówi, że mogła ona skutkować dużo większymi efektami. - Współpraca samorządu z instytucjami rządowymi powinna dać więcej niż dała, bo Łomża i mieszkańcy tego potrzebują. Inicjatywa zawsze musi jednak wychodzić od samorządu, a rząd może to wspierać. (…) Agnieszka Muzyk lepiej to wykorzysta - mówi polityk dodając, że „nie można piastować tej funkcji (prezydenta Łomży – dop. red.) od godzin dość późnych rano do dość wczesnych po południu”. 

Na zakończenie rozmowy Jarosław Zieliński raz jeszcze podkreśla, że Chrzanowski nie reprezentuje już PiS, bo nie jest członkiem tej partii. - Nie ma nic wspólnego z PiS. Miał dużo wspólnego do czasu, gdy podjął działania przeciwko własnej partii – mówi Zieliński. - Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Łomży jest dr Agnieszka Barbara Muzyk, a Mariusz Chrzanowski reprezentuje tylko siebie.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę