Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Wyrzucą Chrzanowskiego z PiS?

Główne zdjęcie
Prezes wojewódzki PiS Krzysztof Jurgiel i poseł Lech Antoni Kołakowski w grudniu 2014 roku wspólnie prowadzali zaprzysiężonego prezydenta Mariusza Chrzanowskiego do gabinetu w łomżyńskim ratuszu. Teraz chcą jego usunięcia z partii.

Mariusz Chrzanowski, który pomimo braku wskazania władz partyjnych nadal chce być prezydentem Łomży, w najbliższym czasie ma być usunięty z partii. Wniosek podpisany przez pełnomocnika samorządowego PiS senatora Tadeusza Romańczuka, oraz posłów Lecha Kołakowskiego i Jarosława Zielińskiego jest już na Nowogrodzkiej w Warszawie. Drugi wniosek podobnej treści przygotował prezes Zarządu Okręgu PiS w Białymstoku. On ma być głosowany podczas poniedziałkowego posiedzenia władz partyjnych województwa.

art. 7 - dotyczy zawieszenia członkostwa w PiS
art. 7 - dotyczy zawieszenia członkostwa w PiS
art. 39 statutu PiS
art. 39 statutu PiS

Chrzanowski, który zapowiedział że w wyborach samorządowych 21 października wystartuje jako kandydat na prezydenta Łomży z własnego komitetu wyborczego mówił o tym, że na czas kampanii wyborczej zamierza zawiesić swoje członkostwo w Prawie i Sprawiedliwości, ale partia tego tak nie widzi. W statucie taka możliwość jest tylko w przypadku gdy członek partii obejmuje funkcję lub stanowisko, które „z mocy prawa wykluczają prowadzenie działalności politycznej”. Członka  zawiesić może także prezes partii np. za działanie na szkodę PiS, ale opcji, że członek sam się na jakiś czas zawiesza w statucie nie ma. 
Natomiast start w wyborach z innego komitetu wyborczego niż partyjny, bez zgody władz partii, jest traktowany w PiS jako niesubordynacja i skutkuje wydaleniem z partii. Jak wynika z naszych informacji wniosek w sprawie usunięcie Mariusza Chrzanowskiego z PiS podpisany przez pełnomocnika samorządowego PiS, senatora Tadeusza Romańczuka, oraz posłów Lecha Kołakowskiego i Jarosława Zielińskiego, jest już na „Nowogrodzkiej” w Warszawie, czyli w siedzibie władz partii. Drugi wniosek podobnej treści - na razie jako projekt uchwały - otrzymali członkowie Zarządu Okręgu PiS w Białymstoku wraz z zaproszeniem na poniedziałkowe posiedzenie władz partyjnych województwa.
Zgodnie ze statutem PiS decyzję o wykluczeniu członka z partii podejmuje  Komitet Polityczny PiS na wniosek np. Prezesa PiS, Rzecznika Dyscyplinarnego PiS lub właściwego Zarządu Okręgowego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę