Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Ponowny przetarg na remont ul. Zjazd

Główne zdjęcie
Ulica Zjazd w Łomży

W pierwszym przetargu nie było żadnych ofert dlatego miejscy urzędnicy ponownie szukają firmy, która dokończy zapoczątkowany w ubiegłym roku remont ul. Zjazd i przebuduje sygnalizacje świetlne na dwóch skrzyżowaniach ul. Wojska Polskiego. Prace muszą być wykonane szybko, bo miasto ma tylko kilka miesięcy na wykorzystanie ponad 2 milionów złotych rządowej dotacji przyznanej na ten cel.

Zarówno ulica Zjazd jak i Wojska Polskiego znajdują się w ciągu drogi krajowej nr 61 – czyli najważniejszej trasy biegnącej przez region. Codziennie przejeżdża tędy nawet ponad 20 tysięcy samochodów, w tym jadące tranzytem w kierunku państw bałtyckich ciężarówki skutecznie niszcząc łomżyńskie ulice. W ubiegłym roku, także z wykorzystaniem tzw. rezerwy mostowej, przeprowadzono częściowy remont nawierzchni ul. Zjazd. Ze względu na koszty prace związane z naprawą i poszerzeniem chodników, budową barier odgradzających jezdnię od chodników czy oświetleniem ulicy przełożono na później. Teraz to „później” nastało. Przetarg na wybór wykonawcy prac na ul. Zjazd, ale także na wykonanie sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach ulicy Wojska Polskiego (DK61) z ulicą Polową oraz z ulicą gen. Wł. Sikorskiego, ogłoszono w lipcu, ale nikt wówczas nie złożył oferty. Teraz przetarg ponowiono, przy czym termin wykonania robót jest ten sam - do 15.11.2018 r.

Trzeba się spieszyć, bo przyznana w połowie maja przez Ministerstwo Finansów dotacja z tzw. rezerwy mostowej w wysokości nieco ponad 2 mln zł na realizację tego zadania, musi być rozliczona jeszcze w tym roku.

Warto dodać, że remont ul. Zjazd prowadzącej na stary most na Narwi spowoduje znaczne utrudnienia w ruchu. Miejscy urzędnicy w specyfikacji przetargowej zalecają aby wykonawca prowadził pracę w godzinach zmniejszonego natężenia ruchu w tym również  nocną. Prace miałby rozpocząć się niezwłocznie po podpisaniu umowy.
rzy przebudowie skrzyżowania drogowego w Piątnicy Poduchownej, gdzie droga Piątnica – Drozdowo łączy się z przedłużeniem ulicy gen. Władysława Sikorskiego w Łomży prowadzącej przez Narew mostem majora Henryka Dobrzyńskiego ps. „Hubal”,

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę