Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Wakacyjne frezowanie i bitumizowanie zniszczonych ulic

Główne zdjęcie
Zdjecie ilustracyjne

- Niestety, nie możemy podać szczegółowego harmonogramu i kolejności prac na ulicach, ponieważ firma wykonująca te prace będzie z nami codziennie ustalała, co i gdzie planuje zrobić – informuje Mariusz Zapert, wicedyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej w Łomży. To zdumiewające stwierdzenie, że nie ma szczegółowej rozpiski, ponieważ od upalnego wtorku, 21. sierpnia, ma zacząć się frezowanie zniszczonych nawierzchni i kładzenie nowych warstw bitumicznych na najruchliwszych ulicach miasta, poczynając od ulicy Wesołej.

Zdaniem wicedyrektora MPGKiM, „nie ma takiej możliwości”, żeby plan i czas prac remontowych podawać z dwutygodniowym wyprzedzeniem, ponieważ – jak tłumaczy Mariusz Zapert - wszystkie  prace wykonywane są w terenie, z dnia na dzień mogą postępować w różnym tempie, w zależności od stanu danej jezdni i pogody. Odsyła po szczegóły do wykonawcy, czyli BIK Projekt z Łomży.

Spółka podjęła się realizacji zadania o nazwie: „Wykonanie frezowania starej i wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej na odcinkach dróg w Łomży: ul. Wojska Polskiego, ul. Zjazd, ul. Poznańska, al. Piłsudskiego, ul. Kaznodziejska, ul. Prusa, ul. Rządowa, Szosa Zambrowska, ul. Wesoła”. Kolejność wyliczenia ulic w nazwie projektu nie pokrywa się z kolejnością pojawiania na nich maszyn i robotników. Nie trzeba wielkiej wyobraźni, żeby stworzyć sobie obraz ciągnących się w nieskończoność korków w najruchliwszych miejscach, zwłaszcza że do ruchu lokalnego dołącza się ruch krajowy i międzynarodowy, w tym niszczących łomżyńskie ulice kilkudziesięciotonowych tirów. Żłobią one w miękkim od żaru słonecznego asfalcie wysokie koleiny, z których zsuwają się niebezpiecznie opony lżejszych aut i rowerów.

- W związku z powyższym na kierowców czekają utrudnienia w ruchu drogowym – informuje Grzegorz Daniluk z ratusza. - Prace remontowe potrwają do początku września. W tym tygodniu we wtorek prace odbywały się na ulicy Wesołej, w środę drogowcy przenoszą się na Poznańską i będą tam kontynuować odnawianie nawierzchni także w czwartek. Prawdopodobnie tego samego dnia rozpoczną frezowanie i bitumizowanie na Wojska Polskiego, co przedłuży się na piątek. Jeśli w piątek skończą prace na Wojska Polskiego, w sobotę znajdą się na Zjeździe.

Jeśli pogoda albo trudności techniczne w terenie nie popsują szyków drogowcom, w poniedziałek pojawią się na alei Piłsudskiego i wtedy poznamy aktualny stan remontów i kalendarz postępu prac.

 

Mirosław R. Derewońko

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę