Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

PSL w kampanii mówi o fałszywych obrońcach polskiej wsi czyli PIS

- To jest czas, gdzie trzeba sobie mówić prosto w oczy jak jest, jak prawda wygląda – mówił Prezes PSL Władysław Kosiniak – Kamysz na spotkaniu z rolnikami we wsi Jakać Borki w gminie Śniadowo. - Proszę was o wsparcie, w nadchodzącym czasie wyborów, żeby samorządność obronić, żeby obronić małe ojczyzny, żeby wybrać dobrych gospodarzy do gminy, powiatu i województwa. Politykę rządu PIS nazwał „polityką strusia, chowania głowy w piasek, uciekania przed problemami i tylko mamienia na przyszłość”.

- Widzimy po tych trzech latach problemów nierozwiązanych dużo – mówił na rozpoczęcie spotkania Stefan Krajewski,  Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL - służby, które podlegają pod ministra rolnictwa nie reagują na czas, mamy problem z ASF-em, problem nierozwiązanej suszy... - i dodawał - Mamy problem nieudanej ustawy o obrocie ziemią. Tutaj na granicy województwa podlaskiego i mazowieckiego rolnicy mają problem, żeby kupić hektar ziemi bo ustawa zakazuje im kupna ziemi poza obrębem gminy, powiatu czy województwa – zakończył.

 

Prezes PSL Władysław Kosiniak -  Kamysz  nazwał PIS fałszywymi obrońcami polskiej wsi. Na spotkanie z byłym ministrem rolnictwa przyszło kilkudziesięciu rolników i ludzi związanych z rolnictwem.

- Proszę, abyście to sobie zapamiętali – mówił Kosiniak – Kamysz - kiedy oni sobie przypominają o wsi i jej problemach. .. pozwólcie, że się odniosę do tych oszustw wyborczych, faryzejskich przekazów, które rzucają co 4 lata jak idą wybory. Bo jak idą wybory to się znają na ASF-ach, na szkodach łowieckich, na sprawach związanych z kwotami mlecznymi na wszystkim i mają receptę na wszystko. Ale jak przychodzi do pracy i podejmowania decyzji to jak struś, głowa w piasek.

Polityka tego rządu wobec wsi to jest polityka strusia, chowania głowy w piasek, uciekania przed problemami i tylko mamienia na przyszłość.

 

Władysław Kosiniak -  Kamysz mówił, że 500+ trafia na wieś i to jest kontynuacja polityki socjalnej PSL-u.

- Niech premier Morawiecki przestanie kłamać w żywe oczy – nawoływał prezes PSL-u - bo nikt 500+ nie zlikwiduje. Ja mogę cyrograf własną krwią podpisać, że utrzymamy 500+ jak dojdziemy do władzy, ale będzie bardziej sprawiedliwe. Nie będzie dla tych co maja 50 000 dochodu miesięcznie, nie będzie dla najbogatszych, ale dla tych co tego najbardziej potrzebują, dla matki samotnie wychowującej dziecko.

 

Ten bankier – mówił Kosiniak - Kamysz o premierze Morawieckim - który odcina się od elity III Rzeczpospolitej mówi, że przez 30 lat nie wiadomo kto rządził, bo jakby ten rząd był 30 lat temu to wszystko byłoby wspaniałe. Tylko zapomniał, że sam doradzał Tuskowi w Radzie Gospodarczej. Sam zapomniał, że był radnym AWS, który sprywatyzował Hortex, do którego się dziś odwołuje. Zapomniał, że ten AWS prywatyzował najwięcej polskich przedsiębiorstw, w tym banków polskich, w których on później sprywatyzowanych najpierw Irlandzkim, a później Portugalskim, prezesem był Mateusz Morawiecki. Trzeba być niezwykłym obłudnikiem, a powiem więcej trzeba być oszustem politycznym, który kłamie nawet wtedy, kiedy nie musi bo banki sprywatyzowane zostały w latach 1997- 2001 jak rządził AWS z UW. Zagwarantowaliśmy w 1997 r, jak PSL miał dużo posłów, że maksymalnie 30 % sektora bankowego może być w rękach zagranicznych i jak oddaliśmy rządy w 1997 roku co się okazało, że 70 – 80% po tych rządach było kapitału zagranicznego. To kto sprywatyzował, jacy tam wtedy byli posłowie. Poseł Jurgiel związany z AWS wcześniej PC, od lat z prezesem Kaczyńskim, to oni nie biorą odpowiedzialności za to co robili w innych formacjach politycznych?

 

Trzeba dementować te kłamstwa i pokazywać każdego dnia jaka jest prawda – kontynuował Władysław Kosiniak -  Kamysz - to jest też nasze zadanie w tej kampanii wyborczej, która się rozpoczyna. Żeby nie ulec kłamstwom, że Polska jest w ruinie, że wszyscy rozprzedali, tylko kto rozprzedał? Niektórzy byli nazywani hamulcowymi prywatyzacji. Taka łatka, takie miano przyszyto do PSL-u.

 

- Jeśli ktoś przyjmuje plan dla wsi po 3 latach swoich rządów, to co to oznacza, że przez 3 lata nie było żadnego planu, albo był plan wyzysku polskiej wsi – wypominał były minister Pracy i Polityki Społecznej.

 

W swojej wypowiedzi odniósł się do problemu ASF.

-  Premier dobrze rozszyfrował ten skrót w exposé, tylko nic z tym nie zrobił. Najwięcej krzywdy zrobił … poseł tej ziemi, Krzysztof Jurgiel. Podjął najgłupsze i najbłędniejsze decyzje ... ASF z 3 ognisk, które zostawiliśmy w 2015 do dziś rozlał się do prawie 200 ognisk wśród świń w całej Polsce … i przekroczona została naturalna bariera Wisły. Wstyd i hańba nie za to, że jest choroba, ale za to że jest bezradność i głupota w działaniu – w tym miejscu prezes PSL-u pożalił się na większość sejmową, że jest zgłoszona w sejmie ustawa o pomocy w sprawie szkód wyrządzonych przez ASF, ale nie jest ona rozpatrywana.

 

Nawiązał także do sprawy suszy:

- Susza, deszcze nawalne w tamtym roku i przymrozki .. ja tam byłem u sadowników w sadzie, który był wymrożony w 90% do dzisiaj żadnych odszkodowań tamci sadownicy nie dostali. To jak maja wierzyć rolnicy, że dostaną za największą od 20 lat suszę jakiekolwiek odszkodowanie. Jeśli w 3 województwach: warmińsko – mazurskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim straty przekroczyły miliard zł, a na wypłaty odszkodowań w całej Polsce jest 800mln. To nie wystarczy na te trzy województwa, a gdzie Podlasie, Mazowsze? … oczekujemy trzech rzeczy – mówił - takich realnych i prawdziwych i to natychmiast aby było na materiał siewny. Oczekujemy umorzenia składek do KRUSu,  … oczekujemy umorzenia kolejnej raty podatku rolnego, którą płaci się teraz we wrześniu ... Susza dotknęła wszystkich, w różnym stopniu, całą Polskę i 400mln. rekompensaty dla samorządu gminnego za nie pobieranie podatku rolnego w tym roku.

 

- Dopóki my rządziliśmy – mówił Władysław Kosiniak -  Kamysz - wiek emerytalny dla rolników był 55 lat dla kobiet, 60 lat dla mężczyzn. Tak było przez wszystkie lata rządów PSL-u. … Wiek emerytalny dla rolników został podniesiony od 1 stycznia 2018 roku. Wszystkim się obniżyło wiek emerytalny … ale posłowie PIS na komisji wykreślili przepis zaproponowany przez Prezydenta i wprowadzili wygaszenie od 2018 roku ... uprawnień dla rolników, a tym samym podnieśli wiek emerytalny o 5 lat.

 

Władysław Kosiniak -  Kamysz  wspomniał

- Kolejna sprawa przekroczone kwoty mleczne i kary za przekroczenie tych kwot. To był temat kampanii wyborczej 2015 roku. Fałszywi obrońcy polskiej wsi czyli PIS mówili, że jak przyjdziemy do władzy to te kwoty, kary albo umorzymy albo damy odszkodowania. Chcę zapytać, czy ktoś dostał odszkodowanie za przekroczone kwoty mleczne? Nie ma.

Kto inny wam obiecał podwojone dopłaty rolnicze, a one za chwile mogą być pomniejszone.

 

Skłóceni jesteśmy ze wschodem – kontynuował Kosiniak – Kamysz - sankcje są wprowadzone. Tylko że my kupujemy ropę, węgiel, gaz najwięcej w ostatnich latach … ale polskie rolnictwo swoich produktów mlecznych, swoich przetworów, swoich produktów rolnych nie może tam sprzedać bo jest embargo wprowadzone... Trzeba przywrócić handel ze wschodem .. , trzeba przywrócić mały ruch z obwodem kaliningradzkim i nie skłócać nas z zachodem.

 

W sprawie Unii Europejskiej Władysław Kosiniak -  Kamysz stwierdził, że to gwarant bezpieczeństwa i rozwoju Polski. Polska wieś, Polscy gospodarze skorzystali z Unii Europejskiej nie tylko w formie dopłat bezpośrednich, ale także na modernizacji, na rozwoju obszarów wiejskich, na drogach czy wodociągach. Podkreślał, że skłócenie nas z zachodem to jest samotność, bezradność, brak bezpieczeństwa Polski, to jest tak naprawdę w konsekwencji upadek Polski. Do takich upadków dochodziło, jak zostawaliśmy sami, skłóceni wewnętrznie i osłabieni na zewnątrz – stwierdził polityk.

 

- Mamy jedną z naszych ustaw, Fundusz Stabilizacji Dochodów Rolniczych – mówił Kosiniak – Kamysz - jak jest klęska żywiołowa, gradobicie, susza, podtopienia czy powodzie wtedy ten fundusz działa. Nikt nie chce tej ustawy rozpatrzeć w sejmie.

 

Na koniec spotkania Władysław  Kosiniak – Kamysz zaapelował - najbardziej bulwersujące i obłudne ze wszystkich, o których mówiłem jest mówienie i nawoływanie przez PIS do jedności. Najpierw podzielili Polskę na lepszy i gorszy sort, na lepszych i gorszych Polaków, na lepszych i gorszych patriotów i teraz oni będą przywracać jedność? Czy można większej obłudy?

Będziemy  w tej kampanii obnażać kłamstwa i przywracać prawdę, bo prawdy w Polsce najbardziej brakuje.

 

Zbierano także podpisy pod ustawą emerytura bez podatku.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę