Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@

Zaczną rozbiórkę starego dworca

Główne zdjęcie
Maszyny wjeżdżają na dworzec

Dziś rozpocząć mają się prace związane z wyburzaniem części „starego” dworca autobusowego w Łomży. W pierwszej kolejności zlikwidowany ma być murek od strony Hali Targowej oraz toaleta publiczna znajdujący się pomiędzy dworcem a halą, a później także budynek dyspozytura ruch. Niedługo później prace w okolicy dworca rozpoczną miejskie MPWiK, MPEC i MPGKI, co wiązać się będzie z całkowitym zamknięciem wjazdu na teren dworca i do Hali Targowej od strony ulicy gen. Władysława Sikorskiego.

We wtorek ma być oddany do użytku parking wybudowany, który na placu vis a vis wiaty targowej wzdłuż torów kolejowych, zbudowała MPGKiM. Zgonie z wcześniejszymi informacjami na nim będzie mogło zaparkować co najmniej 120 samochodów. 
Większe utrudnia w okolicy dworca rozpoczną się od czwartku. Wówczas Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ruszy z przebudową sieci ciepłowniczej od strony Hali Targowej. W tym samym czasie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przystąpi do rozbiórki elementów drogowych na wjeździe na teren dworca i do Hali Targowej od strony ul. Sikorskiego. 
W przyszły poniedziałek 20 sierpnia planuje się zaś rozpoczęcie budowy kanału deszczowego od strony ulicy Sikorskiego. Od tego dnia wjazd na dworzec autobusowy oraz dojazd do Hali Targowej przez okres około 4 - 5 tygodni będzie możliwy jedynie ulicą Dworcową. 
Wszystkie te prace i zmiany w organizacji ruchu związane są z realizacją nowego dworca autobusowego, który ma być znacznie mniejszy  niż obecny, ale bardziej funkcjonalny. Władze miasta, które w grudniu ubiegłego roku sprzedały „stary” dworzec, początkowo zapewniały, że nowy zostanie zbudowany jeszcze w tym roku, ale po kilku nieudanych przetargach na wybór wykonawców prac, obecnie mówią o wybudowaniu go do lata przyszłego roku. 
Póki co autobusy mają zajeżdżać tak jak dotychczas na stary dworzec, bo władzom udało się wynegocjować porozumienie ze nowym jego właścicielem i miasto może korzystać nadal z tej nieruchomości.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę