Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Burze będą silniejsze niż sądzili synoptycy

Maciej Maciejewski, dyżurny synoptyk z białostockiego biura prognoz IMGW-PIB podniósł z pierwszego do drugiego stopień zagrożenia burzami z gradem jakie w piątkowe popołudnie i wieczór będą przechodziły nad całym województwem podlaskim. Lokalnie może spaść nawet do 60 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi, a porywami wiatru mogą osiągać prędkość do 115 km/h. Alert ostrzegający przed gwałtownymi burzami, silnym wiatrem i ulewnymi deszczami rozesłało także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Wydane przez Macieja Maciejewskiego ostrzeżenie przed burzami z gradem 2 stopnia ważne jest dziś od godz. 14:00 do godz. 24:00. Synoptyk prognozuje wystąpienie w tym czasie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 115 km/h. Miejscami może spaść także grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia tak silnego zjawiska synoptyk określił na 80%.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę