Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Dziś padnie rekord upalnego lata?

Wczoraj w Marianowie odnotowano 31,1°C. Według IMGW obok Suwałk, było to najcieplejsze miejsce w województwie podlaskim. Dziś może tu być nawet 33°C w cieniu. Nadal obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami, a synoptycy zapowiadają, że po południu od zachodu województwa zachmurzenie będzie wzrastało do dużego. Po południu mają pojawić się burze z ulewnymi opadami, a miejscami także z gradem. Tym synoptycy nadali pierwszy stopień zagrożenia.

Nim burzowe chmury nadciągną nad Łomżę dziś ma zostać ustanowiony tegoroczny rekord temperatury. Synoptycy zapowiadają, że w województwie podlaskim temperatura maksymalna wyniesie od 30°C do 33°C. To temperatura mierzona w cieniu na wysokości 2 metrów nad ziemią. W miejscach nasłonecznionych będzie jeszcze bardziej gorąco. Po południu od zachodu województwa będzie następował wzrost zachmurzenia. Zapowiadane są także burze w trakcie których może spaść nawet 40 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. Miejscami mogą też być gradobicia. Wiatr w ciągu dnia umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni, pod koniec dnia od zachodu województwa skręcający na północno-zachodni, a w czasie burz z porywami do 85 km/h.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, początkowo burze, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów, lokalnie do 20 mm. Temperatura minimalna od 15°C do 18°C.

W sobotę pogoda będzie zupełnie inna. W dzień zachmurzenie przeważnie duże, opady deszczu, głównie o charakterze ciągłym, ale możliwe także burze. Prognozowana wysokość opadów, lokalnie do 20 mm. Będzie też znacznie chłodniej - temperatura maksymalna od 20°C do 23°C.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę