Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 30 września 2022 napisz DONOS@

Będzie ekspresówka przez Grajewo?

Główne zdjęcie
Nowa ekspresowa S16 z Ełku (przez Grajewo?) do Knyszyna

Via Baltica przez Ełk omija Grajewo, ale wszystko wskazuje na to, że i w pobliżu tego miasta przebiegnie prawdziwa droga ekspresowa. Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji sześć nowych zadań w tym opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego oraz koncepcji programowej budowy trasy S16 Ełk – Knyszyn.

Ministerstwo w komunikacie zaznacza, że program inwestycji dotyczy procesu przygotowawczego, a nie realizacji, czyli budowy drogi. Prace przygotowawcze mają być prowadzone w latach 2019–2023. Nowa S16 na odcinku Ełk – Knyszyn, miałaby połączyć Via Baltica, czyli drogę ekspresową z państw nadbałtyckich do Warszawy i Via Carparia, czyli drogę ekspresową przez Białystok i Lublin do państw południowo-wschodniej Europy. S16 ma zaś prowadzić od Ełku przez Olsztyn do Ostródy, gdzie połączy się z ekspresową S7 Warszawa – Gdańsk. 

Zatwierdzone przez ministra Andrzeja Adamczyka zadanie S16 Ełk – Knyszyn dotyczy przygotowania analiz i dokumentacji do:

  • budowy dwujezdniowej drogi ekspresowej o długości 67 km, przekroju 2x2 i nośności 115 kN/oś,
  • budowy węzłów drogowych, dróg dla obsługi przyległego terenu, obiektów  inżynierskich,
  • wyposażenia drogi w urządzenia bezpieczeństwa ruchu, ochrony środowiska,
  • budowy i przebudowę urządzeń infrastruktury zewnętrznej kolidującej z drogą.

Obwodnica Ostrołęki
Minister równocześnie zatwierdził przeprowadzenie prac przygotowawczych na obwodnicę Ostrołęki, która miałaby zostać poprowadzona w ciągu drogi krajowej nr 53. Byłaby to droga klasy GP o długości 12 km i przekroju 2+1 dostosowana do nośności 115 kN/oś. Zakres tych prac obejmuje opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej, materiałów do decyzji środowiskowej oraz wykonanie badań archeologicznych rozpoznawczych (powierzchniowych i sondażowych). Prace przygotowawcze w tym wypadku miałby zacząć się jeszcze w tym roku i zakończyć za cztery lata.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę