Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Ostrzeżenie przed upałem 2 stopnia także u nas

Magdalena Pękala, dyżurny synoptyk białostockiego biura prognoz IMGW-PIB wydała ostrzeżenie przed upałami 2 stopnia, dla większości obszaru województwa podlaskiego. Ostrzeżenie, także dla Łomży i całego regionu łomżyńskiego, ważne jest do jutrzejszego wieczora.

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że synoptycy przewidują wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Synoptycy zalecają przede wszystkim dostosowanie swoich planów do warunków pogodowych i przestrzeganie wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. 

Na dziś i jutro synoptycy dla regionu zapowiadają zachmurzenie małe, okresami umiarkowane i temperatury maksymalne w cieniu od 30°C do 31°C. Ochłody nie zapewni także wiatr, który ma być słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę