Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Jak uchronić starsze osoby przed zaginięciem?

Starość ma swoje zalety i wady. Człowiek może wtedy nareszcie odpocząć od pracy i wychowywania dzieci, a w zamian za to nareszcie spełniać swoje marzenia np. o podróżowaniu. Jednak przychodzi tak moment, gdy wiek staje się coraz bardziej uciążliwy. Wtedy mogą pojawiać się problemy zdrowotne w tym m.in. z pamięcią. Dlatego najbliższa rodzina powinna zadbać o to, by demencja starcza nie stała się przyczyną zaginięcia. Takie sytuacje trzeba z góry przewidywać, by można było im zapobiegać. Zatem warto dowiedzieć się, w jaki sposób to zrobić.

Ustalenie przyczyny choroby

Przede wszystkim w sytuacji, gdy zauważamy, że nasi rodzice, dziadkowie lub jakiekolwiek starsze osoby w rodzinie mają coraz większy problem z pamięcią, to powinniśmy od razu reagować. Wtedy najważniejsze jest to, by określić przyczynę takiego spadku koncentracji. Być może okaże się, że problemem jest demencja starcza, jednak bardzo często taka sytuacja może też być związana z Alzheimerem, bądź uszkodzeniem ośrodka mózgu. Każda z tych chorób jest bardzo poważna i wymaga specjalistycznego leczenia. Jednak warto zwrócić uwagę na to, co możemy zrobić wtedy, gdy nie możemy spędzać całych dni ze starszą osobą, a chcemy mieć pewność, że nie zgubią się np. w drodze do sklepu.

Sprawdź lokalizację!

Warto zwrócić uwagę na fakt, że jednym z najlepszych rozwiązań w przypadku ryzyka zagubienia się starszej osoby, jest kontrolowanie ich miejsca pobytu. Dzięki temu na pewno nie dojdzie do sytuacji, gdy nie będziemy wiedzieli, gdzie ktoś z naszych najbliższych znajduje się w obecnej chwili, co mogłoby doprowadzić do prawdziwej tragedii. Dlatego korzystanie z lokalizatora GPS stanowi dobre zabezpieczenie w przypadku starszych osób, które mają problem z pamięcią. Więcej informacji na temat tego rozwiązania można znaleźć na stronie: https://www.gpsguardian.pl/.

Zalety lokalizacji GPS

Być może znajdą się osoby, które uznają, że lokalizowanie kogoś za pomocą GPS narusza czyjąś prywatność. Jednak przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie robimy tego dla własnej korzyści i przyjemności. W ten sposób dbamy o zdrowie i życie naszych najbliższych i w taki sposób powinniśmy o tym myśleć. Dzięki temu, że wiemy, gdzie znajduje się chora osoba, to wiemy, czy nic jej się po drodze nie stało. Warto zwrócić uwagę na to, że takie rozwiązanie jest bardzo wygodne dla osób, które pracują i nie mogą przez cały dzień zajmować się seniorem. W ten sposób też możliwe jest sprawowanie opieki nad nim.

Dodatkowe sposoby ochrony

Lokalizacja GPS to jeden z najlepszych sposobów na zapobiegnięcie zaginięciu osób starszych. W końcu wystarczy schować niewielki przedmiot do kieszeni spodni lub swetra chorego seniora. Jednak warto spróbować też inne metody, jak np. podpisać imieniem, nazwiskiem i adresem ich ubrania, ale też zaopatrzyć w bransoletki, które pozwolą ustalić, z jakimi chorobami zmaga się starsza osoba. Dzięki temu jeszcze przed naszym przybyciem ktoś może mu udzielić pomocy.

tekst płatny

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę