Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zmarł były wójt Śniadowa

Główne zdjęcie
Andrzej Zaremba

W niedzielę, w wieku 58 lat, zmarł nagle Andrzej Zaremba, były dwukrotny wójt Śniadowa. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek. O godzinie 15. wyprowadzenie ciała z domu pogrzebowego, a następnie Msza święta pogrzebowa w śniadowskim kościele i pochowanie ciała na miejscowym cmentarzu.

Andrzej Zaremba wójtem gminy Śniadowo był dwukrotnie. Najpierw funkcje sprawowała od 27. listopada 1990 roku do 13. lutego 1993 roku. Później w 2006 roku w dogrywce wyborczej pokonał Lecha Szabłowskiego jako kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców „NASZA MAŁA OJCZYZNA” zdobył 56% głosów mieszkańców. Wójtem nie był do końca kadencji. Stanowski stracił w styczniu 2010 roku po prawomocnym orzeczeniu Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie, które kończyło ponad roczną batalię z wojewodą w sprawie wygaszenia jego mandatu. Okazało się, że obejmując stanowisko wójta Zaremba nie zrezygnował z członkostwa w zarządzie Spółdzielni Kółek Rolniczych, co było niezgodne z prawem. Radni gminy Śniadowo nie wyrazili zgody na wygaszenie mandatu wójtowi, a gdy wojewoda sam to uczynił zarządzeniem zastępczym, odwołali się od tego postanowienia do sądu administracyjnego przeciągając sprawę o rok.
Andrzej Zaremba startował ponownie w wyborach z jesieni 2010 roku i 2014 roku, ale przegrywał je z Rafałem Pstrągowskim obecnym wójtem Śniadowa.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę