Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Jak w 12 minut zaoszczędzić 500 zł na ubezpieczeniach

Polisa na życie jest formą zapewnienia rodzinie bezpieczeństwa finansowego w przypadku śmierci lub wypadku osoby ubezpieczonej. Towarzystwa kuszą coraz lepszymi i korzystniejszymi warunkami dla swoich klientów. Oferują elastyczny okres trwania ubezpieczenia, a jego sumę i zakres indywidualnie dopasowują do każdego klienta. Kwoty w poszczególnych firmach znacznie różnią się od siebie, są jednak sposoby na to, żeby zaoszczędzić na ubezpieczaniach spore kwoty.

Jednym ze sposobów obniżenia kosztów ubezpieczenia komunikacyjnego jest jego zakup w pakiecie z innym ubezpieczeniem. Kupując polisę komunikacyjną z ubezpieczeniem mieszkania można przykładowo zaoszczędzić do 20%. Niektóre towarzystwa pozwalają podłączyć do takiego ubezpieczenia każdy samochód – np. kupując ubezpieczenie mieszkania lub NNW za przynajmniej 250 zł, dostaje się 20% zniżki na każdą polisę OC lub OC i AC.

Zdarza się również, że można dostać taniej ubezpieczenie mieszkania, gdy mamy już wykupioną polisę komunikacyjną w tym samym towarzystwie. Warto zapoznać się z kalkulatorem ubezpieczeń mieszkań, dostępnym na stronie https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-mieszkania/kalkulator. W przypadku, gdy kupujemy obowiązkowe OC razem z NNW komunikacyjnym, możemy otrzymać zniżkę na OC. Należy wiedzieć również o tym, że w niektórych towarzystwach cena OC jest obniżana już po zakupie opcji typu Assistance. Ubezpieczalnie rozdają ponadto zniżki w tak zwanym pakiecie rodzinnym, czyli w sytuacji, gdy posiadamy dwa auta w rodzinie, na drugie otrzymamy preferencyjne stawki. Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość generowania oszczędności na ubezpieczeniu dla posiadaczy samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) powyżej 3,5 tony. Jeżeli w danym momencie nie korzysta się z pojazdu, można czasowo wyrejestrować go w Wydziale Komunikacji i dzięki temu za OC zapłacić jedynie 5% składki rocznej.

W celu znalezienia odpowiedniego ubezpieczenia dla siebie warto skorzystać z nowoczesnego portalu ubezpieczeniowego wygodnie.pl, dzięki któremu w szybki i prosty sposób porównuje się oferty wiodących Towarzystw Ubezpieczeniowych. Taka forma pozwala oszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas. Zabezpieczenie naszej przyszłości to przede wszystkim odpowiedzialność za życie nasze i naszej rodziny.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę