Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Upału ciąg dalszy

Główne zdjęcie
Wykres temperatury powietrza za ostatnie 48 godzin ze stacji meteorologicznej IMGW-PIB w Marianowie k. Piątnicy

Przez trzy ostatnie dni temperatura powietrza w cieniu przekraczała 30°C. Na słońcu było jeszcze cieplej. Dziś ma być podobnie. Do wieczora obowiązuje ostrzenie przed upałami. Wydając je synoptycy nadali drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia. To oznacza, ze przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność i dostosowanie swoich planów do warunków pogodowych.

W piątek w regonie synoptycy spodziewają się temperatura maksymalnej od 29°C do 30°C. To temperatura mierzona w cieniu, na wysokości 2 metrów nad ziemią. W miejscach nasłonecznionych termometry mogą pokazywać nawet ponad 40°C.
Poza upałem mogą wystąpić większe zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu, miejscami burzami, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz, lokalnie do 25 mm, czyli do 25 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi. Wiatr w ciągu dnia słaby, okresami umiarkowany, przeważnie północno-zachodni, w czasie burzy może mieć porywy do 70 km/h.
W sobotę i niedziele ma być podobnie, choć już trochę mniej upalnie. W sobotę temperatura maksymalna do 28°C, a na niedzielę synoptycy zapowiadają maksymalnie do 25°C.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę