Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pielgrzymi razem

Wczoraj wieczorem po raz pierwszy spotkali się wszyscy pątnicy idący w XXI Pieszej Pielgrzymce Diecezji Łomżyńskiej na Jasną Górę. Po przejściu 31 km w miejscowości Strachówka, w diecezji warszawsko – praskiej, z zasadniczą grupą Pielgrzymki połączyła się grupa Fioletowa – św. Wojciecha, idąca z Wyszkowa. Na zakończenie dnia wszyscy pątnicy uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej przez księdza biskupa Stanisława Stefanka.

W homilii biskup mówił o należytym przygotowaniu się do niedzielnych Mszy świętych. Pasterz łomżyński zachęcał pielgrzymów do lektury Słowa Bożego, a szczególnie fragmentu Ewangelii który ma być czytany w niedzielę w kościele już w sobotę we własnym domu.
Biskup mówił że zarówno lektura Pisma Świętego jak przyjęcie komunii świętej jest przywilejem katolików, ale musimy być do tego odpowiednio przygotowani.

Pątnicy idący na Jasną Górę pokonali już ponad sto kilometrów. Dziś rano wyruszyli ze Strachówki do Zamienia. Jest to czwarty dzień ich wędrówki przez oblicze Królowej Polski, ale pielgrzymi nie narzekają. Jak twierdzą, “gdy się ma ważną sprawę parę bąbli na nogach nie przeszkadza”.

Łomżyńscy pątnicy do celu swojej pielgrzymki dojadą za 10 dni.

więcej o XXI Pieszej Pielgrzymce Łomża Jasan Góra na stronie internetowej: www.pielgrzymka.lomza.opoka.org.pl

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę