Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Krwiobus przed Bricomarche i krew dla strażaka

- Pan Tomek jechał z Warszawy na służbę do Łomży i między Wyszkowem a Trzcianką w wypadku samochodowym doznał poważnych urazów, czeka go teraz kilka operacji – mówi starszy brygadier Dionizy Krzyna, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, zapraszając do udziału w akcji honorowego oddawania krwi dla 40-letniego strażaka z 20-letnim stażem. Akcja odbędzie się w środę, 1. sierpnia, w godzinach 12. - 16.30 na placu Bricomarche przy alei Piłsudskiego 121B.

Komendant miejski PSP Dionizy Krzyna zaznacza, że podczas honorowego oddawania krwi nie ma wskazania, że to krew wyłącznie dla strażaka Tomka, którego 3 tygodnie temu z miejsca wypadku zabrano śmigłowcem. Środowa zbiórka krwi w Łomży ma charakter ogólnopolski i jest w kampanii Grupy Muszkieterów i Polskiego Czerwonego Krzyża pod hasłem „Zbieramy krew dla Polski”. - Krew w okresie wakacyjnym jest bardzo potrzebna, głównie ze względu na wyjazdy urlopowe lub do pracy za granicą naszych stałych krwiodawców – uzasadnia Agnieszka Rogińska, kierownik biura  Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Łomży. - W wakacje jest także więcej wypadków, dlatego więcej krwi potrzebują podczas zabiegów i operacji ludzie poszkodowani. Przed Bricomarche stanie w środę krwiobus Regionalnego Centrum Krwiolecznictwa i Krwiodawstwa w Białymstoku. Dodatkowymi atrakcjami podczas naszej akcji będzie kącik plastyczny dla dzieci z nagrodami, maskotkami i książeczkami, oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy przez instruktora PCK. 
- Zachęcamy do oddawania krwi, gdzie tylko to możliwe, w tym również w krwiobusie – dodaje brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca komendanta PSP. Zapowiada kolejną atrakcję: wóz strażacki z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, kurtynę wodną w sam raz na upały i pokazy strażackiego sprzętu gaśniczego i ratowniczego.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę