Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wzmocnią żwirem

Główne zdjęcie
wyznaczanie miejsc do wbijania żwirowych kolumn

Dokładnie 360 kilkumetrowych żwirowych kolumn zostanie wbite w nasyp ulicy Zjazd przy starym moście. W ten sposób pracownicy Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunikacyjnego z Łomży chcą wzmocnić konstrukcję podziurawionego przez bobry nasypu. Do Łomży z Europy Zachodniej ściągnięto już nawet specjalną maszynę dzięki której ma się udać wykonać żwirowych kolumn. Robotnicy mają pracować bez przerwy - 24 godziny na dobę – 7 dni w tygodniu.

maszyna do wbijania żwirowych kolumn
maszyna do wbijania żwirowych kolumn
Zamknięcie mostu sparaliżowało ruch w Łomży i Piątnicy. Zarówno władze miasta jak i wykonujące prace naprawcze nasypu PBK chcą jak najszybciej uporać się choćby z pierwszą częścią remontu, tak być przez most puścić choć część ruchu samochodowego. Już wczoraj rozpoczęto wbijanie w nasyp kilkumetrowych żwirowych pali. W sumie na powierzchni kilkuset metrów kwadratowych zostanie wbitych 360 takich kolumn.

Na zakończenie prac skarpy nasypu zostaną zabezpieczone aby ponownie nie zagnieździły się w nim bobry. Przypomnijmy to za sprawą tych zwierząt nasyp jest remontowany. Przed kilku laty zagnieździła się tu rodzina bobrów. Zwierzęta wykopały kilka jam, ż których trzy znajdowały się tuż pod nawierzchnią ulicy.
Koszt naprawy nasypu to 660 tys zł. Władze miasta występowały do wojewody o odszkodowanie ale na razie bezskutecznie.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę