Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Pożar w zakładzie utylizacji odpadów zwierzęcych

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Przez ponad pięć godzin walczyło kilkudziesięciu strażaków z pożarem odpadów mączki kostnej w zakładzie utylizacji odpadów zwierzęcych we wsi Górskie Ponikły-Stok, na terenie powiatu zambrowskiego. Kpt. Łukasz Chankowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie, mówi, że w związku z pożarem nie było zagrożenia dla okolicznych mieszkańców.

Pożar w zakładzie strażakom zgłoszono po godz. 2.30 w nocy.  Na miejsce wysłano 3 zawodowej jednostki ratowniczo-gaśnicze PSP i 4 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Gdy strażacy dotarli na miejsce okazało się, że pali się mączka kostna zgromadzona w dużej hali namiotowej. Pożar objął kilkadziesiąt metrów sześciennych odpadów. Strażacy najpierw ugasili płonącą wewnątrz hali mączkę, po czym tląca się była wywożona na zewnątrz i dogaszana. Cała akcja trwała ponad 5 godzin.

Przyczyny powstania pożaru na razie nie są znane. Wyjaśnieniem tej zagadki mają zająć się policyjni specjaliści. Kpt. Łukasz Chankowski z PSP w Zambrowie mówi, że płonąca mączka, to suchy odpad, który z zakładu wywożony jest do spalenia, ale podkreśla, że w związku z pożarne, nie istaniało zagrożenia dla społeczności.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę