Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Strażacy interweniowali na SOR

Nietypową interwencję podejmowali nocą z soboty na niedzielę łomżyńscy strażacy. O godzinie 3.30 otrzymali wezwanie ze szpitalnego oddziału ratunkowego. Potrzebna była natychmiastowa pomoc pacjentce, a lekarze byli bezsilni wobec zaciskającej się wokół palca... obrączki.

Brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, opowiada że pacjentka miała już silny obrzęk palca, i w żaden nie mogła samodzielnie zdjąć zaciskającej się wokół palca obrączki. Także lekarze ze szpitalnego SOR nie mogli jej pomóc, bo nie mają odpowiedniego urządzenia do przecinania obrączek. Te mają w dyspozycji strażacy. Wezwani ruszyli na ratunek i szybko uwolnili kobiecy palec...
- Bywało także, że z pogotowia odsyłano takich pacjentów do nas, ale w tym wypadku zabieg trzeba było przeprowadzić pod okiem lekarzy – mówi komendant Wilczyński.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę