Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Upalnie i burzowo

Wczoraj tylko na krótko przed burzą temperatura powietrza w okolicach Łomży w cieniu osiągnęła 30°C, a dziś ma być jeszcze cieplej... Należy też liczyć się z możliwością przelotnych opadów deszczu, burz, a nawet gradobicia.

Synoptycy z białostockiego biura prognoz IMGW na poniedziałek zapowiadają temperaturę maksymalną od 29°C do 31°C. To temperatura mierzona w cieniu na wysokości 2 metrów nad ziemią. W miejscach nasłonecznionych będzie znacznie cieplej.
Przez cały dzień w regionie ma zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz, lokalnie do 20 mm. Podczas burz możliwe porywy wiatru do 65 km/h. Jutro ma być podobnie upalnie i burzowo.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega, że u pały są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci i osób starszych, chorych na cukrzycę, nadciśnienie oraz mających problemy z sercem. Szczególną ostrożność podczas upałów powinny zachować także osoby przyjmujące leki. Gdy organizm się odwadnia, stężenie leków w organizmie może się zwiększyć nawet do zagrażającego życiu. W związku z tym, powinny one bardzo uważnie monitorować swoje samopoczucie, a przede wszystkim stosować się do zaleceń związanych z postępowaniem podczas upałów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę