Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Kolejne plantacje marihuany koło Kolna

Policjanci zlikwidowali kolejne plantacje konopi i zabezpieczyli 105 krzaków konopi oraz ponad 17 kilogramów marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to prawie 680 tysięcy złotych. Zatrzymano również braci 36 i 49-latka z powiatu kolneńskiego podejrzanych o uprawę i posiadanie narkotyków. Decyzją sądu bracia najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, wspólnie z kryminalnymi  z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, w poniedziałek, ujawnili dwie uprawy konopi innych niż włókniste. Pierwsza z plantacji znajdowała się na terenie powiatu kolneńskiego, w odległości 50 metrów od zabudowań. Na  podmokłym i niedostępnym terenie kryminalni zabezpieczyli 56 krzaków konopi. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych 49-letniego właściciela posesji, policjanci ujawnili także ponad 6,5 kilogramów suszu roślinnego. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci ustalili również, że mieszkający niedaleko podejrzanego jego 36-letni brat, może również trudnić się tym procederem. Ich podejrzenia okazały się słuszne. Podczas przeszukania posesji młodszego z braci, mundurowi zabezpieczyli 37 gramów białej substancji oraz 1,7 kilograma suszu roślinnego. Jednak to nie wszystkie miejsca, w których mężczyźni uprawiali i przechowywali narkotyki. W wyniku dalszych czynności okazało się, że na terenie powiatu piskiego bracia również uprawiali konopie inne niż włókniste. W oddalonym o około 50 kilometrów od ich miejsc zamieszkania kompleksie leśnym, policjanci ujawnili 49 krzaków konopi, a także blisko 9 kilogramów suszu roślinnego. Łącznie kryminalni zabezpieczyli 105 krzaków konopi, z których można uzyskać ponad 2,3 kilograma suszu, ponad 17 kilogramów suszu roślinnego oraz 37 gramów białej substancji. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana oraz amfetamina. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko 680 tysięcy złotych. 49 i 36-latek trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz uprawy konopi innych niż włókniste, z których można uzyskać znaczne ilości narkotyku. Decyzją sądu bracia najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę