Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Mleko coraz tańsze

W czerwcu mleczarnie płaciły rolnikom z województwa podlaskiego średnio po 136,7 zł za 1 hektolitr mleka. To o ponad złotówkę mniej niż w kwietniu. Ceny skupu mleka szybko spadają od początku roku. Teraz są niższe o ponad 25 zł za hl niż w grudniu 2017 rok.

Średnie ceny skupu mleka w Polsce wylicza Główny Urząd Statystyczny. W czerwcu 2018 roku a 1 hl mleka płacono w skupie 128,52 zł, tj. o 0,5% mniej niż przed miesiącem, ale także o 3,4% mniej niż przed rokiem, gdy cena ta wynosiła 133,01 zł/hl. 
W województwie podlaskim średnie ceny skupu mleka są znacząco wyższe niż w kraju, ale także tu szybko spadają. W czerwcu ta cena wyniosła 136,7 zł/hl, wobec 137,94 zł/hl w maju i 140,43 zł/hl w kwietniu. Od początku roku spadek wyniósł już 25 zł/hl. W grudniu 2017 roku średnia cena skupu mleka w województwie podlaskim wynosiła 161,87 zł/hl.  
Mimo to rolnicy z województwa nadal otrzymują najwięcej w Polsce za wyprodukowane mleko. W sąsiednich województwach mazowieckim i warmińsko-mazurskim czerwcowe ceny skupu mleka wyniosły odpowiednio 129,27 zł/hl i 128,77 zł/hl
Najniższe ceny w tym czasie otrzymywali rolnicy z województwa łódzkiego - 115,17 zł/hl.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę