Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Prezydent Chrzanowski na spotkanie z mieszkańcami w sprawie rzeźni nie przyjdzie

Główne zdjęcie
Przetarg na sprzedaż tej miejskiej działki przy ul. Ciepłej odbędzie się 1 sierpnia. Być może kupi ją firma, która chce zbudować na niej wielką rzeźnię bydła.

W czwartek w Przedszkolu Pinokio przy ul. Studenckiej ma odbyć się otwarte posiedzenie Rady Osiedla nr 1. Jedynym tematem dyskusji mają być plany ulokowania, na dziś jeszcze miejskiej działce, przy ul. Ciepłej wielkiej rzeźni bydła. Ujawnienie przez nas tych planów wywołało zaniepokojenie mieszkańców, a przewodniczący RO Piotr Serdyński zwołał „spotkanie w rodzaju konsultacji społecznych”, na które zaprosił mieszkańców, prezydenta z naczelnikami i przedstawiciela zainteresowanej inwestycją firmy. Wczoraj prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski napisał, że... nie przyjdzie.

„Niestety, z uwagi na inne, wcześniej zaplanowane obowiązki, nie będę mógł w tym spotkaniu uczestniczyć” - czytamy w przekazane także nam przez biuro prasowe ratusza odpowiedzi prezydenta Mariusza Chrzanowskiego na zaproszenie Piotra Serdyńskiego. 
Chrzanowski zarzuca mu, że „nie podjął próby uzgodnienia terminu posiedzenia”. Twierdzi, „że zależy mu na rozmowach z mieszkańcami, szczególnie w trudnych sprawach” i przekonuje, że rzekomo dawał „temu wyraz wielokrotnie podczas swojej kadencji”. Jako tematy rozmów z mieszkańcami wymienia scalenie terenów przy ul. Żabiej, budowy ul. Zawadzkiej, czy dofinansowania na modernizację pieców. 
Chrzanowski napisał, że nie unika również dyskusji w przypadku budzącej obawy mieszkańców ewentualnej inwestycji prywatnego przedsiębiorcy, i że w takim spotkaniu ten inwestor powinien „zaprezentować swoje plany dotyczące zagospodarowanie nieruchomości i wyjaśnić najbardziej zainteresowanym wszelkie wątpliwości z tym związane”. 

Mamy także odpowiedź przewodniczącego  Piotra Serdyńskiego na odpowiedź prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Wypomina, mu że miał „kilka miesięcy, aby zorganizować konsultacje społeczne i poznać oczekiwania mieszkańców w tym temacie” i podaje, że „wobec braku inicjatywy ze strony władz miasta, odpowiadając na prośby mieszkańców”, zwołał spotkanie z tygodniowym wyprzedzeniem powiadamiając wszystkie zainteresowane strony, włącznie z dyrektorem OSI Poland Foodworks, czyli firmy, która planuje wielką rzeźnię na miejskiej działce w Łomży.
- Ze względu na fakt, iż w przyszłym tygodniu zostanie rozstrzygnięty przetarg, jest to ostatni moment na podjęcie konstruktywnych rozmów. Organizowanie spotkanie w momencie, kiedy decyzje byłyby już podjęte nie miałoby sensu i byłoby nie fair wobec ludzi – napisał Serdyńskiego  do Chrzanowskiego. 
Serdyński wyraża nadzieję że ze względu na fakt, iż sprawa ma dla mieszkańców wielkie znaczenie i budzi wiele emocji, prezydent Łomży lub jego przedstawiciel „znajdzie czas, aby pojawić się na tym spotkaniu”. 

To otwarte dla wszystkich mieszkańców posiedzenie Rady Osiedla nr 1 ma odbyć się w najbliższy czwartek 26 lipca, o godzinie 16.00 w Publicznym Przedszkolu TWP PINOKIO przy ul. Studenckiej 11 w Łomży.

zobacz koniecznie:

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę