Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Przedwyborcze PiS rozmowy...

Główne zdjęcie
Łomża 7.03.2016 Prezes PIS Jarosław Kaczyński i Krzysztof Jurgiel podczas ogłaszania sukcesu po wygranych wyborach uzupełniających do senatu

Krzysztof Jurgiel, prezes wojewódzkich struktur Prawa i Sprawiedliwości w niedzielę przed wieczorem spotkał się w hotelu Gromada z około 20 działaczami partii w Łomży. Jak relacjonują obecni (spotkanie było zamknięte) mówił przede wszystkim o zbliżających się wyborach samorządowych. Powtarzał, że kandydatem PiS na prezydenta Łomży będzie Agnieszka Barbara Muzyk i że celem jest wygranie wyborów samorządowych, także w Łomży i województwie. Muzyk na spotkaniu nie było, był Mariusz Chrzanowski, który nadal nie rozumie dlaczego władze partii go skreśliły.

Była to pierwsza wizyta Krzysztofa Jurgiela w Łomży po odwołaniu go z funkcji ministra rolnictwa i pierwsza po wskazaniu przez Komitet Polityczny PiS Agnieszki Muzyk, jako kandydatki na nowego prezydenta Łomży. Jurgiel miał mówić działaczom łomżyńskiego PiS, że taka jest decyzja władz partii, że była podjęta zgodnie ze statutem partii. Podczas spotkania głos zabierał obecny prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który jako członek PiS zabiegał o ponowną możliwość startowania w wyborach samorządowych jako kandydat PiS. Przed miesiącem nie otrzymał jednak poparcia od najwyższych władz partyjny i do dziś nie rozumie dlaczego... W ubiegłem tygodniu Chrzanowski miał złożyć do Komitetu Politycznego pismo z żądaniem wyjaśnień. W podobnym tonie miała wypowiadać się radna Wanda Mężyńska, a z relacji wynika, że reakcją prezesa Jurgiela, była wypowiedź, że nie jest upoważniony do informowania o tym jak to się odbywało, ale powtórzył, że  decyzja iż kandydatem PiS na prezydenta Łomży jest Agnieszka Barbara Muzyk, a nie Mariusz Chrzanowski, była podjęta zgodnie ze statutem partii i członkowie partii zobowiązani są do jej respektowania. Obecni na spotkaniu relacjonują, że odnieśli wrażenie, że jeśli komuś to się nie podoba, to może złożyć legitymację partyjną... Cała reszta ma się wziąć do roboty, żeby wybory wygrało PiS i Agnieszka Muzyk.

Chrzanowski dostał propozycję?
Oczekiwano, że Krzysztof Jurgiel, jako szef PiS w województwie i członek Komitetu Politycznego PiS, ogłosi nazwiska kandydatów do sejmiku. Ten temat był omawiany w piątek na posiedzeniu Komitetu Politycznego. „Pierwsze piątki zostały przyjęte” - ogłosiła krótko po posiedzeniu Beata Mazurek, rzeczniczka partii.  
Zgodnie z wcześniej przekazywanymi informacjami propozycję kandydowania do sejmiku z pierwszego miejsca miał otrzymać... Mariusz Chrzanowski. Spekulacje są czy propozycje przyjął czy odrzucił. To miało się wyjaśnić po piątkowym posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS, ale do tej pory partia oficjalnie nie ogłosił żadnych list sejmikowych. Jurgiel także nazwisk nie podał. Miał potwierdzić, że rozmowa o listach na Komitecie Politycznym była, że miały zostać zatwierdzone generalnie zgodnie z propozycją zarządu okręgowego, ale że mogą być jeszcze pewne zmiany.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę