Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Muzeum się przeprowadzi

Główne zdjęcie
Nowa siedziba Muzeum Północno-Mazowieckiego
ul. Dworna 22

We wrześniu Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży będzie mogło się przenosić do nowej siedziby - tak twierdzi wiceprezydenta Łomży Krzysztof Choiński. - Muzeum dostanie budynek po PG nr 4 przy ul. Dwornej 22. Choiński podkreśla, że ostateczna decyzja w tej kwestii została już podjęta, a formalne przekazanie budynku odbędzie się w drugiej połowie miesiąca.

Dom Pastora<br />
ul. Krzywe Koło 1
Dom Pastora
ul. Krzywe Koło 1
Dziś Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży mieści się w małym budynku przy ul. Krzywe Koło 1. Budynek ten to - Dom Pastora - pozostałość po parafii ewangelicko-augsburskiej, jak w Łomży działała przez II wojną światową. Od kilku lat toczy się postępowanie przez Komisją Regulacyjną o zwrot tej nieruchomości prawowitemu właścicielowi – czyli wspólnocie religijnej z Pisza. Postępowanie mogło by się już zakończyć zwrotem nieruchomości, ale... Muzeum jak dotąd nie miało gdzie się przenieść.

Teraz władze miasta chcą na potrzeby Muzeum budynek po PG nr 4 przy ul. Dwornej 22. To także zabytek, ale znacznie większy od tego w którym obecnie mieści się placówka.
Budynek wzniesiono na początku XX wieku, a w latach 1919-1922 mieściło się Wyższe Seminarium Duchowne a później – aż do 2005 roku - mieściły się tu różnego rodzaju szkoły powszechne.

Obecnie trwa opróżnianie pomieszczeń zabytkowej kamienicy. Przenoszone jest całe wyposażenie PG 4 do Publicznego Gimnazjum nr 3 na ul. Skłodowskiej - Curie 5. Zdaniem Choińskiego już we wrześniu będzie możliwe ponowne „zasiedlanie” budynku – tym razem przez Muzeum Północno-Mazowieckie.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę