Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 grudnia 2022 napisz DONOS@

Biskup praw(n)ie senior

Główne zdjęcie
Biskup Janusz Stepnowski i prezydent Mariusz Chrzanowski, który przekazuje mu Łomżyńską kartę Seniora (fot. UM Łomża)

W Kościele rzymskokatolickim wiek emerytalny biskupa to 75 lat. Wówczas – jeśli papież nie przedłuży im posługi – przechodzą w stan spoczynku i są nazywani „biskupami seniorami”. Biskup łomżyński Janusz Stepnowski w ubiegłym tygodniu świętował dopiero 60. urodziny, ale już teraz został pełnoprawnym seniorem... przynajmniej w Łomży. Jak poinformował Grzegorz Daniluk z ratusza prezydenta Mariusza Chrzanowskiego wręczył mu Łomżyńską Kartę Seniora. Biskup jest 5280 osobą, która taką kartę ma, choć mówi, że „pewnie za dużo nie będę korzystał z tej karty”.

Daniluk relacjonując przekazanie przez prezydenta Chrzanowskiego Łomżyńskiej Karty Seniora biskupowi Stepnowskiemu podaje, że biskup miał zachęcać mieszkańców do wyrobienia sobie takiej kary.
- Nie we wszystkich miastach jest taka możliwość, w Łomży mamy ten przywilej, że samorząd interesuje się grupą ludzi, która wchodzi w pewien wiek, trzeci wiek – przekazuje słowa biskupa miejski urzędnik. 
Podaje też, że pomysł obdarowania biskupa taką kartą seniora narodził się w ubiegłym tygodniu podczas składania duchownemu życzeń urodzinowych przez prezydenta. 
Łomżyńska Karta Seniora wydawana jest od 2016 r. Mogą o nią ubiegać się osoby, które ukończyły 60. roku życia i zamieszkują teren miasta Łomży. Uprawnia do zniżek na różnego rodzaju usługi oferowane przez łomżyńskie firmy, instytucje i jednostki podległe miastu. Najcenniejszą zniżką jest możliwość bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską po Łomży.
Wnioski o wyrobienie Łomżyńskiej Karty Seniora przyjmowane są w Centrum Współdziałania Społecznego Urzędu Miejskiego w Łomży przy ul. Farnej 1.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę