piątek, 28 lutego 2020 napisz DONOS@

Biskup praw(n)ie senior

W Kościele rzymskokatolickim wiek emerytalny biskupa to 75 lat. Wówczas – jeśli papież nie przedłuży im posługi – przechodzą w stan spoczynku i są nazywani „biskupami seniorami”. Biskup łomżyński Janusz Stepnowski w ubiegłym tygodniu świętował dopiero 60. urodziny, ale już teraz został pełnoprawnym seniorem... przynajmniej w Łomży. Jak poinformował Grzegorz Daniluk z ratusza prezydenta Mariusza Chrzanowskiego wręczył mu Łomżyńską Kartę Seniora. Biskup jest 5280 osobą, która taką kartę ma, choć mówi, że „pewnie za dużo nie będę korzystał z tej karty”.

Biskup Janusz Stepnowski i prezydent Mariusz Chrzanowski, który przekazuje mu Łomżyńską kartę Seniora (fot. UM Łomża)
Biskup Janusz Stepnowski i prezydent Mariusz Chrzanowski, który przekazuje mu Łomżyńską kartę Seniora (fot. UM Łomża)

Daniluk relacjonując przekazanie przez prezydenta Chrzanowskiego Łomżyńskiej Karty Seniora biskupowi Stepnowskiemu podaje, że biskup miał zachęcać mieszkańców do wyrobienia sobie takiej kary.
- Nie we wszystkich miastach jest taka możliwość, w Łomży mamy ten przywilej, że samorząd interesuje się grupą ludzi, która wchodzi w pewien wiek, trzeci wiek – przekazuje słowa biskupa miejski urzędnik. 
Podaje też, że pomysł obdarowania biskupa taką kartą seniora narodził się w ubiegłym tygodniu podczas składania duchownemu życzeń urodzinowych przez prezydenta. 
Łomżyńska Karta Seniora wydawana jest od 2016 r. Mogą o nią ubiegać się osoby, które ukończyły 60. roku życia i zamieszkują teren miasta Łomży. Uprawnia do zniżek na różnego rodzaju usługi oferowane przez łomżyńskie firmy, instytucje i jednostki podległe miastu. Najcenniejszą zniżką jest możliwość bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską po Łomży.
Wnioski o wyrobienie Łomżyńskiej Karty Seniora przyjmowane są w Centrum Współdziałania Społecznego Urzędu Miejskiego w Łomży przy ul. Farnej 1.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę