Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Nagrody dla załogi i Rada Nadzorcza MPEC

Główne zdjęcie
Siedziba władz MPEC Łomży przy ul. Mikołaja Kopernika

Blisko 700 tysięcy złotych przeznaczył prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski na nagrody dla pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży. Decyzję o tym, podobnie jak o powołaniu Rady Nadzorczej spółki prezydent podejmował jeszcze w czerwcu, ale miejscy urzędnicy od „promocji” z ujawnieniem tych informacji zwlekali do ostatniej chwili.

Zgromadzenie wspólników Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży, czyli jednoosobowe posiedzenie prezydenta Łomży, w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego miejskiej spółki za 2017 rok odbyło się w piątek 25 czerwca. Pytania o decyzje zadaliśmy jeszcze w tym samym tygodniu, ale odpowiedzi przyszły dopiero po dwóch tygodniach. Okazuje się, że z ubiegłorocznego zysku spółki ciepłowniczej wynoszącego ponad 1,7 mln zł najwięcej pieniędzy prezydent przeznaczył na utworzenie funduszu nagród dla załogi Spółki. Pójdzie na to 676 tysięcy 449 złotych i 3 grosze. Kolejnej blisko 85 tys. zł prezydent przeznaczył na zwiększenie środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. 
Pozostały milion złotych z ubiegłorocznego zysku MPEC podzielony został na pół i jedna część trafiła do budżetu miasta jako dywidenda dla właściciela, a drugie pół miliona zostało w spółce na podwyższenie kapitału zakładowego.

Wraz z zatwierdzeniem sprawozdania finansowego za 2017 rok upływała kadencja dotychczasowych członków Rady Nadzorczej MPEC i prezydent Chrzanowskiego musiał powołać nową. Okazuje się, że to pawie stara. Na trzy letnią kadencje zostali powołani dotychczasowi jej członkowie: Andrzej Grodzki, Marek Rutkowski i Daniel Oliva, oraz Zdzisław Szanciło i Henryk Piekarski jako przedstawiciele załogi. W radzie jest jeden nowy członek - Marcin Karwowski, który zastąpił Adama Wilemajtysa.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę